Buduj z nami budowlane rozmaitości

Czym trzeba się kierować przy wyborze pasów mocujących?

Przewożenie towarów jest czasami niezwykle niebezpieczne zarówno dla niego samego, jak również dla będących w jego pobliżu osób. Jeżeli nie będzie on odpowiednio zabezpieczony, może spaść z np. platformy oraz zranić będące blisko osoby.


Silnik samochodowy
Napisał: James Case
Na podstawie: http://www.flickr.com


Z tego też powodu firmy spedycyjne czy komunikacyjne do dokładniejszego przymocowania ładunków stosują specjalistyczne pasy.
pasy mocujące
Napisał: Reynaers Polska
Na podstawie: Reynaers Polska


Niektóre osoby uważają, że tego typu pasy mocujące funkcjonują podobnie jak dodatkowa ręka, która trzyma towar w czasie jego transportu. Takie pasy najczęściej wyprodukowane są z różnorodnego typu materiałów sztucznych, które różnią się nie jedynie zakresem temperatur, w których można ich używać, lecz także właściwościami materiałów, jakie mogą mieć z nimi bezpośredni kontakt. Chodzi o ewentualne oddziaływanie kwasów i ługów. Dla przykładu niebieski kolor etykiety informuje, że dany produkt został wyprodukowany z poliestru (PES) oraz mógłby być wykorzystywany w temperaturach od -40 do 100°C. Nie jest on wytrzymały na działanie ługów, lecz mógłby być używany do transportowania kwasów mineralnych. Jeśli pas ma etykietę brązową, znaczy to, że do jego wytworzenia został zastosowany polipropylen (PP) i można go wykorzystywać w temperaturach od -40°C do +80°C. Nie jest on zbyt podatny na działanie ani kwasów, ani ługów. Pas z etykietą zieloną jest wytworzony z poliamidu (PA) oraz mógłby być wykorzystywany w temperaturach od -40°C do +100°C. Ma on odwrotne wykorzystanie niż pas z etykietą niebieską - jest więc wytrzymały na ługi, ale na oddziaływanie kwasów już nie.


Właściwy do swych zapotrzebowań produkt trzeba zatem dobrać osobno.


Szczególnie, że mogą mieć one różnego typu klamry oraz oczywiście rozmiary. Dla przykładu pomarańczowy pas o szer. 25 centymetrów jest właściwy do mocowania towarów o masie nie większej niż 700kg.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-27 09:08:02
Tagi: temperatura, oczy, czas