Buduj z nami budowlane rozmaitości

Interesujący sposób na tanie oraz szybkie profilowanie dachów

Przeróżne powierzchnie płaskie, czyli choćby dachy czy też tarasy, należy czasami stosownie ukształtować, aby nadać im właściwy spadek albo udogodnić usuwanie wody pochodzącej z deszczu.


Czasem jest także konieczność rozprowadzania wody do rynien lub otworów spustowych.


pracy
Napisał: Stolbud Włoszczowa
Na podstawie: Stolbud Włoszczowa


Jednym z najpopularniejszych rozwiązań budowlanych jest wtedy użycie styropianu spadkowego. Jest to dużo tańsze oraz szybsze niż tworzenie spadków w samej strukturze dachu. Użycie styropianu znacznie redukuje wagę dachu przy równoczesnym zmniejszeniu stopnia skomplikowania prac. Styropian spadkowy jest niezwykle lekki i szybki w montażu, który może być automatyczny albo manualny. Ponadto wykorzystanie tego styropianu przynosi korzyści w formie odwodnienia i osłony termicznej płaszczyzny, na której jest układany. Mogłyby to być m.in. dachy dzielone, tarasy czy nowe lub unowocześnione dachy płaskie. Przy takich pracach stosuje się również płyty spadkowe, które mogłyby mieć różną grubość. Jest ona uwarunkowana od tego, czy mają posłużyć jedynie do nadania spadku czy też jako izolacja termiczna.


Są one najczęściej produkowane w wymiarze 1x1m albo 1x1,2 metra, jednak może być zależny od miejsca przeznaczenia. Taki materiał może być produkowany z jedno- lub wielokierunkowym skosem. Użycie styropianu jest niezwykle intratne patrząc od strony ekipy budowlanej i konkretnego inwestora.
Jeśli jest kupowany wprost od producenta, może być także z jednej lub obu stron oklejony papą podkładową. Nie będzie w takiej sytuacji konieczności stosowania na dachu dodatkowej warstwy papy. To kolejna, poza niższą ceną, zaleta wynikająca z kupna w tego typu miejscu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-21 09:55:10
Tagi: balkon, montaż, czas, dachy, zastosowanie