Buduj z nami budowlane rozmaitości

Do czego można by użyć deszczówkę oraz jak zwiększyć jej jakość?

Układy rozsączające wodę deszczową stosowane są do jej skutecznego zagospodarowania. Jej właściwości różnią się od tych, jakie ma woda z wodociągów, jednak można by używać wody deszczowej m.in. do spłukiwania WC, czynności dotyczących sprzątania na dworze oraz w środku domu czy choćby do mycia auta, czy prania.


rozsączanie
Napisał: http://fixar.de
Na podstawie: http://fixar.de
Jednak żeby zdołać na naszej działce całkowicie wykorzystać korzyści wynikające z możliwości użycia deszczówki, należy na niej zamontować system rozsączający. Dzięki stosownie zaprojektowanemu systemowi można by uniknąć rodzącej kłopoty konieczności przyłączenia się do kanalizacji. Zazwyczaj ma ona zbyt małe wymiary, aby zmieścić całą deszczówkę. Układy rozsączające wykorzystują rozsączanie, żeby we właściwy sposób zagospodarować nadmierną ilość wody deszczowej. Proces ten mógłby być przeprowadzany przez rury drenarskie czy też odstojniki. Wykorzystanie systemu rozsączającego jest jednak uwarunkowane od kilku czynników. Jest to między innymi odpowiednie napowietrzenie i fachowe zaprojektowanie systemu.


Żeby system rozsączający działał bez najmniejszego kłopotu, należy mieć odpowiednio sporej wielkości przestrzeń, aby w wypadku wymagania uzyskać pozwolenie na budowę czy też zapewniać odpowiedni czas wsiąkania wody. Ponadto trzeba utrzymywać określony poziom wody gruntowej. Dodatkowym wymogiem jest stosownie znaczna odległość od pojemnika na deszczówkę oraz od samego budynku. Dystanse te powinny wynosić odpowiednio 3 i sześć m. Ponadto niezwykle istotny jest też rodzaj gruntu, jaki jest w ogrodzie.


Do zamontowania podziemnego pojemnika na deszczówkę wykonanego z tworzywa sztucznego, nie jest potrzebny ciężki sprzęt, gdyż jest on dosyć lekki. Najtańszym sposobem jest użycie beczki z plastiku, jaka po części wypełniona jest żwirem .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-21 09:55:10
Tagi: dom, pozwolenie na budowę, grunt