Buduj z nami budowlane rozmaitości

Rodzaje opakowań stosowanych we współczesnym handlu, skład i najistotniejsze zalety tektury falistej.

Współczesny handel nie mógłby się tak intensywnie rozwijać bez odpowiednich opakowań. Różne opakowania stosowane są przy każdym produkcie - pełnią funkcję ochronną, a w niejednym przypadku także dekoracyjną. Do produkcji opakowań wykorzystywane są różnego rodzaju materiały, zależnie od rodzaju sprzedawanych towarów i wymagań klientów.

Tektura
Napisał: SalTheColourGeek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Coraz szerzej na ten rynek wchodzą sztuczne tworzywa, mają one sporo zalet, ale ich podstawową wadą jest duże zanieczyszczenie środowiska. Jednak najbardziej popularna jeżeli chodzi o opakowania jest tektura, i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie coś się mogło zmienić. Tektura to najgrubszy materiał papierniczy, o grubości niekiedy do sześciu milimetrów.Wykonuje się ją poprzez posklejanie paru warstw masy, niektórzy producenci dodają do nie również różne wypełniacze i dodatki chemiczne, które zmieniają właściwości tektury. Najczęściej stosowane są dwa rodzaje tektur, to znaczy falista oraz lita (producent tektury falistej), wersja falista jest znacznie sztywniejsza i przez to najczęściej jest wykorzystywana do wytwarzania opakowań zbiorczych. Za to tekturę litą często używa się do wytwarzania mniejszych opakowań, na pojedyncze towary.

Jedną z podstawowych cech tektury falistej jest ogromna wytrzymałość na rozerwania i rozdarcia. Dzięki swojej specyficznej budowie, czyli jednej warstwy zupełnie płaskiej i drugiej wykonanej z papieru pofałdowanego bardzo dobrze chroni zapakowane w nią towary przed mechanicznymi uszkodzeniami (http://www.bochem.com.pl).
Często używana jest także przy pracach remontowych, doskonale ochraniając podłogi, meble i inne elementy w domach i mieszkaniach. Materiał ten produkuje się w paru typowych wymiarach - najczęściej producent tektury falistej oferuje ją w rolkach mających określoną szerokość i długość.

Podstawowym odbiorcą tektury falistej jest handel, to właśnie tam jest ona wykorzystywana najczęściej. Ale dość chętnie zaczął z niej korzystać także przemysł budowlany, transportowy i remontowy, nie można też zapomnieć o indywidualnych odbiorcach, którzy wykorzystują zalety tektury w różnych zastosowaniach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 12:10:46
Tagi: rynek, Produkty, klient, przemysł, remontowych