Buduj z nami budowlane rozmaitości

Na czym polega tak naprawdę wykorzystanie mocowania na szkło? Jak to najlepiej musi być wykonane, o czym koniecznie pamiętać?

Mocowania do szkła mają niezwykle ważne zastosowanie, służą głównie do łączenia szkła z innym rodzajem materiału, na przykład z betonem. Tafla nie powinna mieć bezpośredniego kontaktu z marmurem czy metalami, dlatego więc mocowania takie oraz uszczelki są najlepsze do wykonania w zasadzie każdego z elementów szklanych. Są jednocześnie obowiązkowe do połączenia dwóch tafli szkła ze sobą.


Bardzo często mocowanie do szkła, jakie określane są również okuciami wykorzystywane są w konstrukcjach takiego rodzaju jak kasetony elewacyjne, nie wspominając także o szerokiej gamie mocowań do drzwi szklanych. Ciekawą ofertę możesz zobaczyć na tej stronie: http://dkrm.com.pl/. Wspomniane w innym miejscu okucia używa się nie od dzisiaj, więc powstało już nawet kilka odmian tego rodzaju elementów. Jednym z rodzajów mocowań jest mocowanie punktowe, ażeby je wykorzystać konieczne są otwory w tafli szkła, składają się one dość często z tulei dystansowej, |uszczelek, które posiadają kontakt ze szkłem i rotuli, co oznacza element ze śrubą, który wkręca się do części dystansowej, tym samym spaja on mocowanie w jedną całość.

Kasetowy Elewacyjne
Napisał: Blachy Pruszyński
Na podstawie: Blachy Pruszyński
Innym sposobem mocowań do szkła jest mocowanie liniowe, bardzo często wykorzystywane w szklanych balustradach lub różnego typu przegrodach ze szkła. Charakteryzują się tym, iż szkło mocowanie przy ich pomocy nie potrzebuje żadnych otworów. By najkorzystniej rozłożyć mocowania punktowe musimy przewidzieć je nie bardziej rzadko niż co 120 centymetrów, następną zasadą rozkładania mocowań jest dziesięć centymetrów od krańca tafli. Np., jak tafla ma 260 centymetrów, trzeba użyć mocowania w 3 miejscach, po pierwsze dziesięć centymetrów od jednej strony, następne sto dwadzieścia centymetrów dalej kolejne 120 cm jeszcze dalej utrzymując dziesięć centymetrów z drugiej strony tafli. Co więcej warto zastanowić się nad dodatkami podczas tego rodzaju pracy jak zaślepki na profile, jakie są niezwykle pomocne i polecane. Aby odnaleźć firmy z tej branży we Wrocławiu szukaj w internecie fraz typu: obróbki blacharskie wrocław.


idź do http://dkrm.com.pl/index.php/fasady-dkrm/
Napisał: PLANNJA
Na podstawie: Plannja
Wszelkie tego typu produkty można kupić w specjalistycznych sklepach. Są tam różnorakie - bardziej i mniej niezbędne przedmioty, lecz z pewnością bez trudu odnaleźć coś, na czym nam akurat zależy, nawet jeśli jest to rozeta maskująca. Takie i inne - bardziej znane i mniej poznane produkty - zdecydowanie zakupimy w takim sklepie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:20:54
Tagi: dodatki, okucia, firmy, Produkty, Przedsiębiorstwa