Buduj z nami budowlane rozmaitości

Słynne dachówki ceramiczne - dachówki angobowane

Producenci dachówek ceramicznych używają współcześnie kilka rozlicznych metod barwienia dachówek, takich jak na przykład angoba oraz glazura. Dzięki tym metodom możliwe jest dostanie przeróżnych Kolorów i odcieni dachówek, oddziałuje to również na usprawnienie rozmaitych parametrów i właściwości technicznych dachówek.


Kontenery
Na podstawie: sxc.hu


Dachówki ceramiczne nie posiadają jednakowej barwy, ponieważ są wypalane z naturalnej gliny. Właśnie dlatego stosuje się rozliczne metody barwienia dachówek, jakie zezwalają na zatarcie tych różności i otrzymanie ślicznego, jednolitego koloru. Dachówki ceramiczne to najpopularniejsze rodzaje dachówek, które mogą być angobowane albo glazurowane, więcej - pod tym adresem.


Strategia angobowania polega na nanoszeniu na wysuszone, chociaż jeszcze nie wypalane dachówki, szlachetnej glinki. Dachówki te zakrywane są angobą jedynie na zewnątrz, wskutek tego wewnątrz mają one swoją naturalną barwę. Po nałożeniu angoby, która jest masą z dobrymi barwnikami kolorystycznymi, dachówkę się wypala, co sprzyja utrwaleniu koloru. Taka dachówka angoba jest znacznie bardziej niezłomna na zabrudzenia od dachówki naturalnej, ponadto są one gładsze i są osiągalne w okazałej gamie kolorystycznej. Zdołamy zdecydować się na angobę w czerwieni bądź brązie, lub też zakupić bardziej kreatywne, wyszukane dachówki w odcieniu czerni lub zieleni. Dostępne są też dachówki cieniowane i angoby bezbarwne, których jedynym celem jest pełnienie funkcji ochronnej. Wybór dachówek angoba jest obecnie faktycznie okazały, dachówki angoba odkryjemy też w asortymencie wielu sklepów. Dachówki angobowane (np. http://wienerberger.pl/produkty/renesansowa-l15-ceglasta-angoba-szlachetna|http://wienerberger.pl/produkty/marsylka-czerwona-angoba">http://wienerberger.pl/produkty/marsylka-czerwona-angoba}) są nieco droższe od zwykłych dachówek ceramicznych, naturalnych, wobec tego decydując się na ich nabycie, musimy wziąć pod uwagę wyższą cenę.


Dachówki ceramiczne mogą być także barwione w masie.
Znaczy to dodanie do gliny barwionych pigmentów, co sprawia, że dachówki mają analogiczny odcień nie jedynie na zewnątrz, ale też wewnątrz. Dachówki w masie też są oferowane przez liczne sklepy, należałoby zaznajomić się z propozycją sklepów internetowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:21:19
Tagi: Kolor, zakup, Wybór, kupić