Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jak powinniśmy wykonywać cyklinowanie? Które zasady są najistotniejsze?

Ile razy możemy przeprowadzać cyklinowanie. Zależy to właściwie od materiału, z którego wykonano drewnianą podłogę. Im drobniejszy wzór posadzki, tym większą ilość cyklinowań można zrobić. Natomiast nim się za to zabierzemy, należy spotkać się ze specjalistyczną firmą, jak cyklinowanie Katowice.


Parkiet przemysłowy można cyklinować co najmniej cztery-pięć razy, taki ułożony na wpust-wypust około cztery razy, natomiast parkiet z desek jedynie trzy razy. Jednak liczba cyklinowań będzie większa, kiedy elementy z drewna nie stykają się ze sobą i na podłodze tworzą się wypukłości. Czasem trzeba ściągnąć nawet parę milimetrów drewnianej deski, by podłoga była równa. Cyklinowanie bruku oraz parkietu przemysłowego należy zacząć nawet od użycia papieru o grubości 24, natomiast parkietu układanego na wpust-wypust i desek od numeru 30. Czytaj o cylindrowaniu w Katowicach.
Podłoga
Napisał: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskon
Na podstawie: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe


Wykorzystanie tak małej gradacji, tak chropowatego papieru, sprawi, iż posadzkę trzeba będzie cyklinować nawet sześć razy. Początkowy etap cyklinowania parkietu drewnianego musi odnosić się do wyrównania powierzchni posadzki. Następnie trzeba pozbyć się rys, które są widoczne po cyklinowaniu papierami o grubszym uziarnieniu. Musimy z wielkim wyczuciem zmieniać papiery na takie, jakie posiadają coraz mniejsze uziarnienie. Stosowanie papieru o numerze 100 zaraz po 40 może doprowadzić do tego, że posadzka zostanie zeszlifowana, ale pozostaną na niej rysy. Cyklinowanie dobrze jest powierzyć specjaliście, bo nieumiejętne wykonanie takiej czynności może sprawić, iż na naszej podłodze powstaną zagłębienia. Układanie parkietów - http://www.cyklinowanie-kusmierski.com.pl/.

Do cyklinowania najlepiej używać cyklinarek taśmowych, natomiast ze względu na ich ciężar cyklinowanie możemy zrobić jedynie na posadzce przyklejonej do podłoża, natomiast na takiej, która przytwierdzona nie jest to z pewnością nie wyjdzie. W przestrzeniach trudno dostępnych, poza grzejnikiem, lepsze okażą się szlifierki krawędziowe. Tak jak mowa była na początku, cyklinowanie należy wykonać od trzech do pięciu razy, za każdym razem zmieniając papier ścierny na drobniejszy. Należy natomiast tego typu zadanie przekazać sprawdzonej firmie, jaka zajmie się także innymi czynnościami, jak układanie parkietu Katowice.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 09:44:51
Tagi: podłoga, parkiet, cyklinowanie