Buduj z nami budowlane rozmaitości

Z jakiego powodu wolimy zakupić aniżeli wynająć mieszkanko?

W naszej ojczyźnie dominuje opinia, iż mieszkanko ma być własne, a najem to nieodzowność na okres przejściowy między wyprowadzką od rodziców, a zakupem własnego mieszkanka.
Próby odmiany mniemań w tej materii są niczym bieg przez płotki na ugorze, chociaż przykład majętnego społeczeństwa akceptującego model wynajmu, mamy zaraz za miedzą - u zachodnich sąsiadów w kamienicach zamieszkuje 54 proc. ludzi. Sytuację w naszej ojczyźnie determinuje też duży niedobór mieszkań oceniany na około 1,5 mln lokali. W najogromniejszym skrócie jak też w pewnym uproszczeniu – ponieważ tak dużo domowych gospodarstw nie posiada dostępu do samodzielnego mieszkania, to niewystarczająca musi być też podaż siedzib na wynajem.


Przydatne wyposażenie kuchni
Na podstawie: kuchenny.com.pl


Wybieramy meble łazienkowe
Napisał: Antado
Na podstawie: Antado


mieszkania - image
Napisał: Lech Karol Pawłaszek
Na podstawie: http://www.flickr.com


Coraz to więcej ludzi w naszej ojczyźnie mniema, że korzystna byłaby odmiana stosunków na korzyść najmu mieszkań. Jeżeli chodzi o mieszkania na wynajem, na dzień dzisiejszy w Polsce nie ma ich wcale wiele. Stąd też dużo osób decyduje się na kupno mieszkania. Mnóstwo osób decyduje się na kupno mieszkania również przez wzgląd na dopłaty z rządowego programu Mieszkania dla Młodych. Dofinansowanie można otrzymać tylko przy kupnie mieszkanka z rynku pierwotnego, a więc prosto od dewelopera. Mieszkań "z drugiej ręki" program ten nie obejmuje. W optymistycznym wariancie dopłaty pokryją do 20% wartości własnego wkładu. Zaś im większy wkład, tym wyższa donacja. Własne mieszkanko to nie tylko koszty, to również poczucie bezpieczeństwa.
Dla wielu osób gigantyczny wydatek, z jakim łączy się kupno nieruchomości, to jednorazowe wydarzenie, wręcz coś wyjątkowego. Zarówno najem jak i zakup mieszkania ma przeto swoje plusy a także minusy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:52:48
Tagi: program, model, oczy, koszt, lokal