Buduj z nami budowlane rozmaitości

Mieszkania w stanie deweloperskim- z czym się wiążą?

W ostatnich latach w Polsce powstaje coraz więcej nowym mieszkań i nieruchomości. Źródła tego zjawiska doszukiwać można się w kliku warunkach. Do najbardziej istotnych należą: stabilna sytuacja na rynku deweloperskim, sprzyjająca polityka rządzących oraz wzrost zarobków Polaków.
Sytuacji sprzyjają również inicjatywy takie jak Mieszkania Dla Młodych.


Nowe mieszkania na sprzedaż zwykle są w stanie deweloperskim. Wyrażenie ten jest jednak bardzo często różnie odczytywany. Co w istocie oznacza? Sprzedawcy nieruchomości coraz częściej odchodzą od niego, ponieważ kojarzy się on z niskim jakością. Standard wykończenia, czyli inaczej mówiąc wykonastwo mieszkań jest kwestią nieco problematyczną. Nie określają go bowiem jasno określone przepisy. Dla jednego mieszkania wiązać się ono może z luksusowym standardem, które budują dla przykładu drewniana stolarka okienne oraz kamienne parapety, dla innego zaś to samo określenie oznacza dużo skromniejsze wykończenie. Najczęściej ma to odzwierciedlenie w cenie.


Typowe rozwiązania obecne w stanie deweloperskim to: wylewka betonowa lub cementowa, okna PCV, parapety z konglematu lub PCV, drzwi antywłamaniowe, tynk gipsowy niepomalowany. W mieszkaniach luksusowych królują standardy eko wespół z najwyżej klasy materiałami oraz starannym wykończeniem.


Coraz mocniej obecne w trendach są lokale uzupełnione o rozszerzoną ofertę. Można w jej ramach dobrać za dodatkową opłatą drzwi, podłogi czy ceramikę łazienkową. Pomimo, że zwiększa to koszty, to daje możliwość, aby nie troszczyć się o wykończenie. Duża grupa kupujących docenia jednak nieruchomości w stanie surowym.


mieszkanie - wizja
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przy kupnie nieruchomości w stanie deweloperskim watro ostrożnie czytać także umowę, która traktuje o szczegółach stanu deweloperskiego. Powinny być one uwzględnione w załącznikach oraz wymieniać takie elementy jak: gatunek materiałów, ich klasa oraz wyposażenie. To tutaj znajdują się również informacje czy w standardzie zapewnione są np.
drzwi wewnętrznych czy białego montażu oraz elektryka, gniazdka oraz wyłączniki.


Świadomość co do powyższych kwestii jest coraz większa, proporcjonalnie do zainteresowania planujących zakup mieszkań. Rozwijający się rynek nieruchomości dba również o poziom swoich usług.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:00:04
Tagi: program, zakup, tynk, deweloperzy