Buduj z nami budowlane rozmaitości

Kominek na gaz ziemny możesz postawić w swoim mieszkaniu

Czy chciałbyś mieć w swym mieszkaniu kominek, ale mieszkasz w bloku, toteż boisz się agresywnej reakcji twych sąsiadów? Z pewnością na wybudowanie kominka nie zezwala ci to, że jedynie wynajmujesz mieszkanie, stąd nie możesz go swobodnie przebudowywać.
dom jednorodzinny
Napisał: MTM STYL
Na podstawie: MTM STYL


Znamy jednakże pewien sposób.


budynek - krajobraz
Napisał: vLe6fSsAbEjrQad9jF3q vLe6fSsAbEjrQad9jF3q
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czy dowiedziałeś się już o kominkach opalanych gazem? Działają podobnie jak zwykłe kuchenki. Jako, że posiadasz mieszkanie w bloku, to zapewne jest ono ogrzewane przez CO, ale czy istnieje coś bardziej pięknego od leniwego wieczoru przesiedzianym na bujanym krześle przed kominkiem? Kategorycznie nie. Kominki gazowe są sprzedawane już od dłuższego czasu, lecz dopiero obecnie zyskują na popularności. Ich wielką zaletą jest to, iż nie produkują praktycznie wcale dymu, który towarzyszy rozpalaniu drewna, z tego powodu że kominki gazowe opalane są metanem, który spala się w całości. Ponadto zaletą jest to, iż mamy możliwość regulować rozmiar płomienia w czasie rzeczywistym, lub w jednej chwili zupełnie zgasić płomień. Ponieważ kominek gazowy emituje sporo ciepła wybór szyby do kominka, jeżeli składamy go sami, jest niesamowicie ważki. Tafla szkła powinna być na tyle gruba, aby izolowała całe generowane ciepło. Toteż najczęściej drzwiczki do kominka posiadają dwie tafle szkła, natomiast między nimi jest próżnia, która jest najlepszym izolatorem. Obudowa również się nagrzewa, szczególnie przy długiej pracy kominka, lecz najmocniej na silne rozgrzanie narażona jest dolna część kominka. Podstawa pod kominek powinna być wysoka i zrobiona z materiału, jaki nie przenosi dobrze ciepła.
Zazwyczaj podstawa jest wykonana z metalu i pomalowa specjalnie dobraną farbą, która nie przenosi ciepła.


Jak widzicie postawienie kominka gazowego w bloku jest zupełnie bezpieczne, gdyż nie produkuje on dymu oraz jest ekonomiczniejszy od pozostałych kominków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:07:09
Tagi: materiał, szyby, metal, IT