Buduj z nami budowlane rozmaitości

Kilka przydatnych informacji na na temat kamer przemysłowych stosowanych w systemach monitoringu.

Jednym z najważniejszych elementów instalacji monIToringowej są kamery rejestrujące obraz. Kamery są oferowane w wielu różnych odmianach, przez co dostosować ich parametry do wymagań.


hikvision
Napisał: Black Red White
Na podstawie: Black Red White


powiększenie - dom
Napisał: Marco Verch
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przede wszystkim takie kamery dzieli się ze względu na użytą technologię. Jeszcze całkiem niedawno na rynku panowały urządzenia analogowe, jednak rozwój technologii spowodował, że aktualnie praktycznie się od nich odeszło na rzecz urządzeń cyfrowych. Nowoczesna kamera ip będzie w zasadzie w większości parametrów lepsza od urządzenia analogowego, a bez przerwy pojawiają się na rynku jeszcze nowocześniejsze technologie, poprawiające możliwości systemu. W kompletnym systemie monitoringu istotne zadanie spełniają również rejestratory, które archiwizują przekazany przez kamerę obraz i dają możliwość odtworzenia go później.


powierzchnia
Napisał: art.widi.pl
Na podstawie: art.widi.pl
Jednym z podstawowych parametrów kamer używanych w systemach monitoringu jest rozdzielczość. Przeważnie uzależniona ona będzie od szerokości monitorowanego obszaru, im będzie on większy, tym rozdzielczość urządzenia także powinna być większa, żeby zapewnić należytą ostrość obrazu. Ważna jest także odpowiednia czułość, co umożliwia pracę przy gorszych warunkach oświetleniowych. Kamery pracować mogą tylko w środku budynków lub też na zewnątrz. W tej ostatniej sytuacji muszą posiadać odpowiednią budowę która ochroni urządzenie przed oddziaływaniem niekorzystnych warunków pogodowych.


Przy wyborze kamer warto stawiać na produkty najwyższej jakości, gdyż dzięki temu można być pewnym stabilnej pracy, tu bardzo dobrze się sprawdzają na przykład urządzenia firmy hikvision.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:41:11
Tagi: stal, IT, teren, element