Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jaki projekt domku wybrać, ażeby nie żałować?

Na rynku są dobre, jak też kiepskie projekty. Zagwozdka w tym, jak je od siebie odróżnić. Poniżej nasza recepta na ograniczenie do minimum ryzyka złego doboru.


Selekcjonowanie projektu budynku jednorodzinnego jest to trudna praca. Trzeba ją zacząć od zdefiniowania wymogów własnej rodziny, co nie jest wcale łatwe.


projekty domów z kosztorysem
Napisał: MS więcej niż OKNA
Na podstawie: MS więcej niż OKNA
Łazienka, szkło lacobel
Napisał: Lacobel.eu
Na podstawie: http://lacobel.eu/


Później trzeba rozwiązać mnóstwo przestrzennych łamigłówek, zaś na końcu - dokonać dziesiątków selekcji. Dobrze, jeśli w tej pracy uczestniczy specjalista - architekt, do jakiego mamy zaufanie, jaki pozna nasze wymogi a także będzie umiał nam poradzić. Na nieszczęście, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taką pomoc, a tym bardziej na projekt na indywidualne zlecenie. Znaczna część budujących w Polsce nabywa zatem projekty gotowe, wybierając je bez profesjonalnej pomocy. Takie projekty domów z kosztorysem są zwykle tańsze a także łatwiej dostępne - wystarczy wejść do większego sklepiku z prasą, by stać się posiadaczem całkiem pokaźnej paczki różnorodnych katalogów. Na poszukiwanie domku w katalogu należy zdecydować się wówczas, kiedy trudno nam wskazać własne potrzeby. Przeglądając przeróżne rozwiązania, mamy sposobność "nauczyć się domu" jak też zdefiniować swe potrzeby. Bo przeglądanie projektów to trochę jak przymierzanie ubrań - pomaga wyimaginować sobie, jak będziemy się czuć w różnych domach.


Jak ustrzec się omyłek? Na co zwracać szczególną uwagę? Niełatwo udzielić odpowiednich rad. Wpierw należy dokonać selekcji projektów pod kątem potrzeb familii. Wnętrze budynku musi odpowiadać rytmowi jej życia jak też przyzwyczajeniom jej członków.


Po co nam ładny salon kąpielowy, z jakiego czarów nie sposób skorzystać, gdy za drzwiami wiecznie stoi kolejka skorych do ablucji? Po co nam wielki salon i jadalnia, jeżeli z rzadka przyjmujemy gości, a w mieszkaniu szukamy prywatności i zacisznych kącików do pracy? Dla dużej rodziny, jakiej większa część członków zaczyna dzień o tej samej porze, lepiej wyselekcjonować projekt z odpowiednią liczbą mniejszych toalet a także kuchnią na tyle dużą, ażeby pomieściła wygodne miejsce do jedzenia, lub powiązaną bezpośrednio z jadalnią, w której zdołamy zjeść szybkie śniadanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:06:30
Tagi: pokój, oczy, czas, projekty, kraj