Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jakiego rodzaju są bramy i co ponadto mogłoby zwiększyć nasze bezpieczeństwo?

Duża część posiadaczy domków jednorodzinnych ogradza swoją posesję jakąś siatką lub innym rodzajem ogrodzenia. Niezależnie jednak od wykorzystanego do tego celu materiału, tego typu płoty mają pewny wspólny czynnik.


rynek pierwotny
Jest nim to, że murki te mają wejścia, zatem bramy. Mogą one zostać wykonane z drzewa, stali lub ze złączenia różnych materiałów. Naturalnie tego typu bramy nie są instalowane oczywiście jedynie przy wjazdach do posiadłości prywatnych. Od wielu lat są używane także jako brama do parku czy pałacu. Jeżeli mówimy z kolei o zwykłej bramie garażowej, to należałoby wspomnieć, że są różne jej rodzaje. Są więc wjazdy tzw. dwuskrzydłowe, zatem otwierane na boki. Jednak bardzo modne w dzisiejszych czasach są bramy rolowane w górę, często też przy pomocy umieszczonego w samochodzie pilota zdalnego sterowania. Okazuje się być to niezwykle dobre rozwiązanie, gdyż nie zmusza już właściciela nieruchomości do ruszania się z auta w celu otworzenia bramy.


Jeszcze innym rodzajem bramy jest taka, jaka zbudowana jest z paru oddzielnych segmentów. Tego typu sposób jest stosowany np. w różnorodnych magazynach, gdyż zezwala uchylić typowego wymiaru drzwi, bez konieczności otwierania calutkiej ogromnej bramy.


W zależności od typu chronionej posesji i od przeznaczonego na tego typu cel funduszu, inwestor mógłby ponadto zainstalować też specjalny monitoring, jaki będzie nadplanowym rozwiązaniem powiększającym nasze bezpieczeństwo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:30:37
Tagi: dach, dom, mur