Buduj z nami budowlane rozmaitości

O czym musi wiedzieć każdy właściciel firmy? Oto wybrane pojęcia, które należy znać

Jak się posiada swoją firmę to zawsze powinniśmy pamiętać o wielu kwestiach, jakie są najistotniejsze, od nich bowiem zależy, czy w naszej firmie wszelkie sprawy prawne będą prowadzone tak jak być powinny.


Nie ma z tym zagadnieniem żartów, bo czasem przez przypadek można sprawić sobie bardzo dużo kłopotów. Tego typu różnorodnych terminów jest bardzo dużo, więc nie sposób ich opisać w jednym krótkim artykule. Możemy jednakże wspomnieć o kilku bardzo istotnych.


paczki w magazynie
Napisał: anneheathen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takim pojęciem są progi podatkowe. Każdy z podatników, który rozlicza podatek dochodowy powinien znać wysokość takich progów. W ramach skali podatkowej mamy pierwszy oraz drugi próg podatkowy (więcej pomocy), od nich zależy wysokość podatku, jaki powinniśmy odprowadzić do Skarbówki. Wysokość różnorodnych progów wygląda następująco: pierwszy to 18%, drugi 32%.


drugi próg podatkowy
Napisał: Jake
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pierwszy jest dla podatników, którzy w określonym roku podatkowym nie posiadali dochodów większych niż 85 528 zł. Po przekroczeniu tej kwoty obowiązuje drugi próg, który nie płacimy jednakowoż od całych dochodów, lecz od jaka przekracza 85 528 zł. Kolejnym interesującym terminem jest przedawnienie długu (zdecydowanie więcej przeczytasz na tej stronie), co znaczy dług, jaki przestaje być obowiązujący po określonym czasie. Jak mamy tego typu sytuację, to bardzo możliwe, iż nie będziemy musieli spłacić długu, jaki utworzył się jakiś czas temu.


Każdy przedsiębiorca też musi pamiętać, że kontrola skarbowa (na jego stronie) możliwa jest w wielu sytuacjach, więc należy mieć porządek w dokumentacji, trzeba uczciwie i uważnie robić różnorodne transakcje. Należy mieć dobrego specjalistę, jaki nad tym zapanuje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:22:25
Tagi: wygląd, czas, olej