Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jakie hasła dobrze jest znać, gdy prowadzimy swoją działalność gospodarczą? Czym jest kredyt handlowy?

Kiedy ma się swoją działalność to konieczna jest znajomość różnych ekonomicznych oraz związanych z księgowością haseł, które na pewno często słyszymy na co dzień.


Niżej znajduje się kilka z nich, aby można było sobie je przyswoić na przyszłość. Z pewnością przyda się ich znajomość.
wyburzanie
Na podstawie: pixabay.com


Istotną sprawą w kontekście transakcji z klientami jest kredyt kupiecki. Czym on jest? Jest to inaczej kredyt handlowy, który właściciel firmy udziela kupującemu jego towary lub usługi. To odroczona spłata, jaką firma robiąca zakupy uiszcza nie zaraz po otrzymaniu towaru, lecz dopiero po określonym czasie. Taki kredyt kupiecki ((link do artykułu)) to zachęcenie do zrobienia u nas zakupów. Firmy, jakie nie dysponują większą gotówką w danym momencie są w stanie otrzymać potrzebne towary z odroczoną spłatą. Tym bardziej może to być ułatwienie dla małych i młodych przedsiębiorstw, ponieważ mogą kupić towar,


korzystać z niego w swoim przedsiębiorstwie, a pieniądze oddać dopiero po czasie. To jeden ze sposobów finansowania bieżącej działalności.


Następnym istotnym hasłem są progi podatkowe (kontynuuj czytanie). To po prostu podanie w procentach podatku, jaki będzie musiał uiścić płatnik, po przekroczeniu danej wysokości zarobów. W Polsce mamy 2 progi podatkowe, czyli 18 %, kiedy przychody zmieszczą się w kwocie 85,528zł i 32%, kiedy nasze przychody będą ponad tą kwotę.


image - dom
Napisał: wolfgang.mller54
Na podstawie: http://www.flickr.com


Z kolei różnice kursowe (zobacz kompletną ofertę na tej stronie) to rzecz bardzo ważna, gdy mamy interesy z przedsiębiorstwami spoza kraju.


Pojawia się bowiem wymóg przeliczenia waluty obcego kraju na złotówki. Księgi rachunkowe bowiem muszą być prowadzone w walucie polskiej. Dobrze jest dowiedzieć się, w jaki sposób takie różnice kursowe obliczyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:22:25
Tagi: pieniądze, właściciel, sposób