Buduj z nami budowlane rozmaitości

Kupić gotowy dom czy może zdecydować się na jego samodzielne wybudowanie?

Kupno nieruchomości bezpośrednio od dewelopera czy z drugiej ręki? Na odpowiedź składają się różne zagadnienia, zarówno od strony cywilno-prawnej, jak estetycznej. W tym artykule wymienimy kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę. Są to elementy, które inaczej przedstawiają się na rynku pierwotnym, a inaczej na rynku wtórnym.Na rynku pierwotnym zakupy dotyczą kupna nieruchomości prosto od inwestora (jest nim deweloper czy też spółdzielnia mieszkaniowa). Osoba zakupująca jest pierwszym właścicielem danej nieruchomości (czytaj resztę pod adresem). Z kolei na rynku wtórnym transakcje dotyczą zakupu nieruchomości od poprzedniego właściciela.

Mieszkanie zakupione z pierwszej ręki może być w skończone pod klucz bądź pozostać w stanie surowym. Do nas należy wybór czy urządzamy na własną rękę czy proponujemy to firmie wykończeniowej. Należy jednak pamiętać, że opcja "pod klucz" stawia większe ograniczenia w dobraniu materiałów i elementów sanitarnych. Deweloper rozporządza katalogiem wyrobów, które nie zawsze będą w naszym guście. Można więc, przed podpisaniem umowy, zorientować się z katalogiem i zestawić ją ze swoimi wymaganiami i przeznaczonym na to budżetem. Wiele mieszkań na sprzedaż zlokalizowanych jest pod Warszawą np. Magdalenka.Przeważnie rynek wtórny posiada nieruchomości, które były już wcześniej zamieszkiwane bądź wykorzystywane przez właścicieli. Mogą one posiadać fizycznymi nieruchomości np. zacieki, grzyby, popsute instalacje. Wielokrotnie w celu podwojenia szans na sprzedaż mieszkania, sprzedający robią remont oraz oferują podstawowe umeblowanie. Są takie domy, które zostały przekazane na sprzedaż jeszcze nieużytkowane, czyli zaraz po kupnie od dewelopera bądź (więcej i więcej) spółdzielni. I tutaj, tak jak na rynku pierwotnym, możemy znaleźć mieszkania w stanie surowym bądź wykończone. Wariantów jest zatem więcej.

Cena mieszkania zależy od wielkości miasta, oferty spółdzielni czy też dewelopera i znajdowania się osiedla w stosunku centrum. Cena metra kwadratowego będzie wyższe w dużych miastach i w bardziej cenionych rejonach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-14 14:28:44