Buduj z nami budowlane rozmaitości

Zmiany w przepisach prawnych muszą być co pewien czas dokonywane

Istnienie każdej nowej sytuacji, która do tego czasu nie pozostawała odpowiednio zapisana prawem zwyczajnie tego potrzebuje. To daje poczucie bezpieczeństwa przy realizowaniu wszelakich transakcji.


Logiczne więc, że zmianę przepisu za każdym razem wymusza konkretny przypadek.


Jest jednak i tak, że jedne mogą pozostać niezmienione od wielu lat, a wszelkie nowelizacje mogą dotyczyć tylko niektórych paragrafów. Weźmy pod lupę chociażby zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego (http://poradnik.wfirma.pl/-ubezpieczenie-zdrowotne-czlonka-rodziny-przedsiebiorcy). Przez wiele lat obowiązywania jest to przepis znany idealnie ogromnie wielu z nas, a nowelizacje, jakie przez ten okres właśnie jego dotyczyły nie bywały duże.


praca stolarza
Na podstawie: pixabay.com
Kolejnym niech będzie chociażby remanent. To słowo jest chyba znane każdemu jednemu dorosłemu i każdy doskonale wie, iż jest to obowiązek każdego przedsiębiorcy, polegający na wyliczeniu ilości towarów będących w posiadaniu firmy przeznaczonych jasne że do sprzedaży na dzień wykonania tego spisu. Choć remanent (http://poradnik.wfirma.pl/-remanent-czyli-spis-z-natury-na-koniec-roku) jest znany i wykonywany od lat, przez ten czas przepisy dotyczące jego zupełnie się nie zmieniły.


Znikomo zmienione zostały też te przepisy, które określają , co to jest kaucja gwarancyjna (http://poradnik.wfirma.pl/-odpowiedzialnosc-solidarna-oraz-kaucja-gwarancyjna-na-gruncie-vat). Na przestrzeni lat zapis jej dotyczący pozostawał na tyle dobrze zbudowany, że nie było konieczności dokonywania bardzo wielu nowelizacji do niego i do dzisiaj ma zastosowanie w odniesieniu do konkretnych transakcji.


Jak widać, zmianę konkretnych przepisów wymusza samo życie.


Jedne przez bardzo wiele lat są w stanie obowiązywać bez poprawek, inne co jakiś czas należy nowelizować. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ nawet ustawodawca nie jest w mocy przewidzieć wszystkich zdarzeń, które stawia przed nami życie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:54:04
Tagi: firmy, sprzedaż, piec, życie