Buduj z nami budowlane rozmaitości

Zarządca budynku - kto to dokładnie jest i jaki ma ogólny zakres obowiązków?

Mieszkając w bloku, kamienicy czy tez jakimś innym budynku "zbiorowym" nazywanym także wielorodzinnym - bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że każdy spośród takich budowli ma swego zarządcę.
wnętrze mieszkania
Napisał: ZZ Bottom
Na podstawie: http://www.flickr.com


cegła
Napisał: Sascha Kohlmann
Na podstawie: http://www.flickr.com


Bywa to dosyć mocno zaskakujące, albowiem wielu z nas oglądając telewizję czy też czytając książki na jakiś konkretny temat, nie raz natrafia na ten konkretny wątek, nie myśląc jednakże o tym, że to samo może dotyczyć ich własnego budynku.


Praktycznie każdy budynek posiada swych lokatorów i tym samym praktycznie każdy spośród nich posiada swego zarządcę, który to tak naprawdę dba o bardzo sporo kwestii, o których to nawet często nie rozmyślamy. Zadaniem takiego zarządcy każdej budowli bywa zadbanie przede wszystkim o jej czystość oraz stan techniczny no i tak naprawdę to jego zadaniem jest dbanie o wszelkie przeprowadzane naprawy w budynku oraz jego remont. W pewnych konkretnych wypadkach zadaniem zarządcy jest także czuwanie nad procesem dostawy mediów mieszkańcom a także naliczaniem opłat z tym zagadnieniem związanych, do czego jednak musi być w pełni upoważniony. Sama praca jako zarządca jest bardzo mocno uregulowana prawnie - na ten temat odnajdziemy pełno informacji w sieci, jak i cały dokument, który objaśnia wszelkie prawa i obowiązki tyczące się tego konkretnego zajęcia.
Warto wiedzieć, iż tego typu praca zwykle jest udostępniana przez spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe, choć najczęściej osoby wybierane na zarządców danego budynku są dobierani pośród jego mieszkańców, a gdy kwestia bywa dość sporna poprzez ich otwarte głosowanie, które później akceptuje konkretna spółdzielnia lub wspólnota. Czasami jednakże się zdarza, iż zarządca jest wybierany "z zewnątrz".

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:41:48
Tagi: budynek, blok, dane