Buduj z nami budowlane rozmaitości

Wyżarzanie powinno przebiegać w dokładnie określony sposób

Wyżarzanie stosowane jest do obróbki konkretnego produktu

Większość produktów po wykonaniu jest nazbyt twarda, albo okazuje się w nich tak wiele związków chemicznych, że warto to bardziej ujednolicić. Właśnie w takim celu dość często stosuje się wyżarzanie, które polega na nagrzaniu danego przedmiotu do niesamowicie wysokiej temperatury w dość małym okresie, a potem jego powolnym schładzaniu.

Często jest tak, że tego typu zabieg musi być powtarzany kilka razy, abyśmy mogli pozyskać oczekiwany efekt, dlatego tak istotne okazuje się to, by wszystko okazało się przeprowadzana według ścisłych wytycznych, ponieważ jedynie wtedy będziemy posiadali pewność, że dany materiał otrzyma właściwą twardość, miękkość oraz wytrzymałość, sprawiające że będzie się nadawał do wyznaczonego mu zadania.

Mamy szansę w ten sposób wyeliminować nierównościWytrzymałe i wydajne narzędzie do cięcia metalu GCO 2000 Professional
Napisał: Bosch
Na podstawie: Bosch
Odlewnie wykonujące dla nas przeróżnego rodzaju produkty, używając do tego gorącą ciecz, która ostudzona zastyga, często korzystają z takiego wyżarzania. Dzięki temu mają szansę nadać konkretnemu produktowi wyznaczonych cech, pozbyć się wszystkich wewnętrznych odkształceń i bąbli, które w negatywny sposób mogą oddziaływać na działanie takiego elementu.

Czasem też ta metoda jest stosowana do eliminowania nadmiaru produktu, który także może nieprawidłowo zadziałać na funkcjonowanie konkretnej części, przez to tak istotne jest to, by była ona obrobiona w dokładnie wyznaczony sposób. Im więcej będziemy o tym wiedzieli, tym łatwiej będzie nam dopasować właściwą metodę wyżarzania.

Mówimy tu o niesamowicie wysokich temperaturach

Jeżeli chodzi o wykonywanie tego procesu, to konieczne okazują się tu niesamowicie wysokie temperatury, przez to powinno się to dziać przy zastosowaniu właściwych pieców. Poza tym ludzie, którzy się tym trudnią, powinni mieć ogromne doświadczenie, tak aby zarówno temperatura podgrzewania, jak i schładzania okazała się na odpowiednim poziomie (szerzej na ten temat na alwro.com.pl). Starczy tutaj jeden mały błąd i ma szansę się okazać, że konkretny materiał nie będzie spełniał naszych oczekiwań.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:45:35
Tagi: zabieg, proces, element, Odlewnia