Buduj z nami budowlane rozmaitości

Współczesne sposoby wykańczania pomieszczeń

Kiedy niekiedy zmuszeni jesteśmy wykonać w naszym mieszkanku jakiś większy remont, a to łazienka "prosi się" o odnowienie, a to ściany w pokoju dziennym wymagają odnowienia. Może się zdarzyć, że w trakcie tapetowania trzeba będzie wygładzić powierzchnię ścian. Świetnie do tego celu przydaje się gotowy tynk wewnętrzny.
Aktualnie w handlu osiągalnych jest wiele tego typu produktów, określonych do rozmaitych zastosowań; zacząwszy od tradycyjnych tynków wapienno - cementowych, poprzez tynki gipsowe. Można także zakupić tynk w rolce - produkt który może zastąpić tynk (zobacz więcej) wewnętrzny. Stosuje się go wszędzie tam, gdzie chcemy prędko i bez problemu wyrównać ściany. Załóżmy, że wynajęliśmy pomieszczenia w starym budynku i chcemy je w niedługim okresie czasu doprowadzić do stanu możliwego do użycia.
tynk dekoracyjny
Napisał: Sigma
Na podstawie: http://echopr.pl/PRASA/sigmulto_stucco.jpg
Można w takim przypadku postawić na tańszy, tradycyjny tynk wewnętrzny, jednak czekają nas wówczas żmudne przygotowania odpowiedniej mieszaniny oraz nakładanie oraz ścieranie. W tym celu najprawdopodobniej trzeba będzie użyć różnorodnych typów gładzi, zależnie od przeznaczenia konkretnego wnętrza; inny tynk trzeba kłaść w lokalizacjach w których panuje duża wilgoć, zaś odmienny tam gdzie jest sucho.

Wszystkie te komplikacje niweluje papier gładziowy, który kładzie się niczym zwykłą tapetę. Jest on mieszaniną celulozy z włóknami materiałów, które przydają mu właściwą elastyczność i odporność. Ten materiał wykończeniowy możemy stosować również na powierzchnie z płyt pilśniowych i inne, podobne powierzchnie, a nawet na beton. Doskonale sprawdza się ów wynalazek zarówno gdy przygotowujemy ściany pod malowanie, jak również gdy zamyślamy kłaść tapety. Bez problemu i szybko uzyskamy doskonale równą powierzchnię. Dodatkową zaletą jest fakt, że możemy wykorzystać klej - (klej d4) do tapetowania.Gładzie wykorzystuje się nie tylko w celach dekoracyjnych, ale też jako tynk do ociepleń ( w charakterze wykończenia systemów dociepleń, zwykle składających się z paru powłok). Tynk do ociepleń ma za zadanie po pierwsze zabezpieczyć docieplaną ścianę przed uszkodzeniami, jak również umożliwić właściwe odprowadzanie wilgotności spomiędzy powłoki izolacyjnej i ściany.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:50:40
Tagi: ściany, tapety, tynk