Buduj z nami budowlane rozmaitości

W jaki sposób zakupić nowy dom - informator

W przypadku zakupu nowego budynku najistotniejsze będzie odnalezienie szczegółowej odpowiedzi na dwa główne pytania: co nabywamy i od kogo.


Badając oferty deweloperów , mamy przede wszystkim do czynienia z planami budowy osiedla, w ramach jakiego powstanie ów jeden konkretny domek.
kominek
Napisał: Jaguar
Na podstawie: www.jaguar.pl


domy mazańcowice
Napisał: POL-SKONE
Na podstawie: POL-SKONE


Powinniśmy pamiętać, iż osiedla domów bardzo często wznoszone są fazami przewidzianymi na parę lat do przodu, co znaczy, że ich rozrost zależy od liczby klientów, którzy pragną zakupić kolejne domy. Sporadycznie zdarza się, żeby inwestycja osiedla pozostała tzw. samotną wyspą. Gdy na budowlanej działce powstaje nowiuteńkie osiedle, można spodziewać się, iż w przyszłości będą pojawiać się kolejne inwestycje, albowiem gmina przewidziała dany obszar pod rozwój budownictwa mieszkaniowego. Oczywiście wcale nie muszą to być następne domki jednorodzinne zbudowane przez tego samego dewelopera. Dlatego przed wybraniem punktu, w jakim chcemy osiedlić się, warto zainteresować się projektami zagospodarowania przestrzennego dla danej okolicy, jakie powiedzą nam, z jakimi obszarami sąsiaduje działka i co w przyszłości będzie można w tej okolicy zbudować. Plany zagospodarowania obejmują informacje nie tylko o tym, ile działek budowlanych znajduje się w okolicy, ale przede wszystkim o tym, gdzie gmina przewiduje pobudować oczyszczalnię ścieków, nową szosę czy też wysypisko śmieci.
Jeśli domy Mazańcowice są jeszcze w trakcie budowy, wówczas istnieje duża szansa, iż będziemy mieć możność dokonania pewnych zmian w projekcie, przykładowo zamiany funkcji wnętrz bądź zmniejszenia nawierzchni poszczególnych wnętrz przez przesunięcie pewnych ścianek działowych lub rezygnację z ich postawienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:41:48
Tagi: budynek, śmieci, fundament