Buduj z nami budowlane rozmaitości

Taśmy klejące pomocne są w codziennej pracy? Jakiego typu są godne uwagi? Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Ciężko sobie wyobrazić wykonywanie różnorodnych prac bez właściwych narzędzi, pomocy, jakie powodują, iż wszystko przebiega szybciej. Obok tego rodzaju narzędzi jak młotek, wiertarka czy zestaw kluczy, równie ważna jest taśma klejąca.
A że wybór różnorakich modeli jest bardzo duży, to możemy dzięki nim wykonać wiele różnych prac. Jakiego typu są taśmy do wyboru?


Jedna z najpopularniejszych to taśma klejąca poliestrowa, którą wykorzystuje się powszechnie w poligrafii, reklamie, lecz również przemyśle meblarskim oraz motoryzacyjnym. Naprawdę solidny klej - (klej poliuretanowy) gwarantuje znakomitą przyczepność do różnorodnego typu materiałów. Jest to taśma (tu) odporna na różnorodne negatywne czynniki, jak wysoka temperatura, promieniowanie UV i wilgoć.


Kosztorys
Napisał: Lucius_Kwok
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/luciuskwok/824882012/sizes/o/


Kolejny typ to taśma tynkarska, jaka - jak nazwa wskazuje - jest pomocna w różnego typu pracach budowlanych. Dzięki niej bez problemu zabezpieczymy różnorodne przedmioty przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Jest naprawdę łatwa w obsłudze, łatwo się przerywa. Ciekawa i pomocna jest taśma dwustronna, sprawdza się wszędzie, gdzie musimy trwale złączyć ze sobą dwa elementy.


sąsiad
Napisał: Wicker Paradise
Na podstawie: http://www.flickr.com


Taśma aluminiowa - następny z omawianych rodzajów - najlepsza jest do tworzenia uszczelnień, na przykład w obudowach kominków. To taśmy gładkie zrobione w podobny sposób, jak zbrojne, ale nie ma w nich włókna szklanego.
No i na sam koniec taśma ostrzegawcza BHP, to taśma oznaczeniowa służąca do zabezpieczania, wyznaczania stanowisk pracy lub miejsc ewakuacji. Bardzo ważna, stosowana w wielu miejscach. Każda z takich taśm jest bardzo przydatna i dobrze ją posiadać zawsze pod ręką.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:38:37
Tagi: model, moc, piec, budowla, element