Buduj z nami budowlane rozmaitości

Sznury termoizolacyjne - z czego konkretnie są tworzone, jakie dokładnie posiadają właściwości oraz rodzaje przekroi?

Kiedy mamy do czynienia ze sprzętem, przy którym istnieje duże ryzyko poparzenia się, istotne jest by były one porządnie po zabezpieczane przed "nagłym wyciekiem", który to zazwyczaj dzieje się przy stykach osobnych części.


Porządna izolacja w takich przypadkach jest kluczowa, dlatego należy dobrze o nią zadbać. Jaka rzecz jest jednakże na tyle mocne oraz wytrzymałe by wytrzymać nawet niewiarygodnie wysokie temperatury?
przykładowa aranżacja salonu
Napisał: Wicker Paradise
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jak się okazuje w przypadku nadmienionym powyżej zwyczajne uszczelki naszym osobom nie dopomogą i potrzebujemy coś bardzo silnego oraz odpornego na temperaturę. Powstało parę takiego typu przedmiotów, jednak jednym spośród wiodących są bez wątpienia sznury termoizolacyjne, które to mogą posiadać bardzo różne wymiary, zaczynając od grubości, poprzez ich szerokość i długość. Istotnym elementem bywa również odmiana ich przekroju, który ma możliwość ukazywać się w postaci okrągłej, kwadratowej albo też prostokątnej. Takie sznury (nazywane też szczeliwami), są doskonałe do uszczelnienia wszelkiego rodzaju włazów, kołnierzy, czy części maszyn, a także dość trudno dostępnych elementów instalacji, pieców, czy też kominków itd. Najmocniej charakterystycznymi cechami wspomnianych sznurów jest ich niepalność a także niewiarygodnie dobra odporność typu chemicznego. Co do samej kwestii ich wytrzymałości na temperaturę, to owe sznury mają zazwyczaj kilka granic dopuszczalności, którą to zwykle określa materiał z jakiego bywają zrobione.


Sznury z bawełny wytrzymują do 120 stopni Celsjusza, z przeróżnych odmian szkła do średnio około 700 stopni, z tak zwanego "silikatu" sięgają do 1000 stopni, a najmocniej wytrzymałe zrobione z ceramiki do nawet i 1200 stopni Celsjusza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:41:48
Tagi: izolacja, klucz, komin, element, typ