Buduj z nami budowlane rozmaitości

Nowy budynek - kupować czy też budować?

Najprościej kupić od dewelopera. Najekonomiczniej - postawić samemu. Można również korzystać z usług zastępczego inwestora. Który z 3 sposobów na nowiuteńki domek będzie najlepszy?
Przez długi okres najpopularniejszym sposobem stawiania budynku był tak zwany system ekonomiczny. Budowało się całymi latami: trochę wiosna, trochę jesienią. fundamenty w jednym roku, mury w następnym, natomiast wykończenie jak będzie sposobność. Aktualnie jest inaczej: liczy się czas. Inwestor pragnie do domu wprowadzić się jak najszybciej. Najlepiej od razu. Równocześnie znaczenie mają pieniądze. Pojawia się kłopot - kupno gotowej posiadłości od dewelopera, budowa z zastępczym inwestorem czy po staremu, systemem ekonomicznym?


Meble z naturalnego drewna
Napisał: Table Top
Na podstawie: Table Top


Media
Napisał: Arjen Rienks
Na podstawie: http://www.flickr.com


Budynek od dewelopera można mieć najszybciej. Nawet w razie nieruchomości do wykończenia większość prac jest już załatwiona. Coraz częściej możesz kupić domki pod klucz. Zatem takie, do których możesz wprowadzić się natychmiast. Kto buduje od podstaw, ten musi przeznaczyć na realizację znacznie więcej czasu. Jak dużo? Optymalny czas wznoszenia budynku to 2 lata. A budowa - (wyburzenia warszawa) systemem ekonomicznym? Ta będzie najbardziej czasochłonna oraz trwa znacznie dłużej. Budowa (papa na styropianie) domu metodą oszczędnościową ma umotywowanie, jeśli inwestor zna się na budowlanej sztuce lub może liczyć na profesjonalną pomoc ze strony najbliższych. Również wówczas niezbędne jest jednak wsparcie zawodowców.
Zwłaszcza na kluczowych stadiach, takich jak zbrojenie elementów konstrukcyjnych, czy też konstrukcja więźby . Na pewno najdroższą alternatywą jest kupno gotowego budynku od dewelopera. W jaki sposób znaleźć taki domek? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę domy na sprzedaż Bielsko Biała.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:41:49
Tagi: zakup, klucz, fundament, budynku