Buduj z nami budowlane rozmaitości

Nowe sprzęty i materiały przydatne podczas remontu

Podczas budowy lub remontu domu niezbędnych jest wiele narzędzi, które ułatwiają wykonywanie tych prac. Jakiego rodzaju to są narzędzia, czy są one przydatne także dla majsterkowiczów?


Każdy z nas bez wątpienia wielokrotnie korzystał z wierteł. Wśród ich rozmaitych rodzajów są również wiertła dwustronne. Wiertło dwustronne w zdecydowanej większości przypadków zobaczyć można w zakładach o charakterze przemysłowym i rzemieślniczym. Wiertło (https://glass24.pl/wiertla-rurowe-c-254_268.html) dwustronne pozwala wykonywać otwory w tworzywach sztucznych, blachach wyprodukowanych z metali kolorowych oraz w blachach stalowych. Ważną zaletą wierteł tego typu jest to, że niezwykle rzadko w czasie prac dochodzi do ich złamania.

szyba
Napisał: Vagamundos
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/keoki/513461491/sizes/o/
Produkowane są w rozmaitych średnicach, począwszy od średnicy 3,1 mm aż do średnicy 8,0 mm. W trakcie budowy nowego domu, ale również podczas remontu starego nieraz zachodzi konieczność solidnego zamocowania pewnych elementów konstrukcyjnych. Jeszcze nie tak całkiem dawno wykorzystywano jedynie kołki rozporowe, obecnie coraz częściej stosujemy elementy jakimi są kotwy chemiczne Fischer. Wspomniana kotwa chemiczna Fischer stosowana jest do mocowania w ścianach wykonanych z gazobetonu, pustaków, cegły. Jeśli chodzi o ten ostatni materiał, to wymienionej kotwy można użyć zarówno do ścian wybudowanych z cegły pełnej, jak i z cegły dziurawki. Kotwa chemiczna Fischer to z całą pewnością doskonały wybór.

Remont domu jest często okazją do zmienienia charakteru jego wnętrza, związany jest z wymianą drzwi wewnętrznych czy okien. Coraz częściej w naszych domach pojawia się jako element wystroju wnętrza szkło. Naprawdę chętnie decydujemy się na zamontowanie wykonanych ze szkła drzwi wewnętrznych. Takie drzwi muszą być dla użytkowników bezpieczne, dlatego należy wybrać drzwi, w których zamontowana została szyba (szyba do kominka) bezpieczna hartowana (http://www.alu-project.pl/shop/offer/product/55/174/Szyba-bezpieczna-laminowana-hartowana-1752-mm).


Wspomniana szyba bezpieczna hartowana jest zdecydowanie bardziej wytrzymała od szyby , która została wykonana z tradycyjnego szkła. Taka szyba jest bardzo odporna na uderzenia. Jest to bardzo ważne, jeżeli w naszym domu są małe dzieci. Co więcej, jeżeli nawet zdarzy się, że maluch uderzy w taką szybę i ona pęknie, to ryzyko, że dziecko zostanie pokaleczone fragmentami jest praktycznie zerowe. Jeśli szyba zostanie rozbita, to powstaną odłamki, ,które nie mają ostrych krawędzi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:39:18
Tagi: dom, remont, domy