Buduj z nami budowlane rozmaitości

Nieco dziwny, egzotyczny kraj – Polska

Żyjemy w dość dziwacznym kraju. Niby jest dobrze, ale jest źle. Niby jesteśmy niezadowoleni, ale mamy powody do radości. Narzekamy, kiedy jest gorąco, a gdy robi się zimno to domagamy się, aby było upalnie.
Blok mieszkalny
Napisał: JOHN LLOYD
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jesteśmy krajem kontrastów z dość zawiłą historią i błyskawiczną szaloną transformacją gospodarczą, jaka jednych pogrzebała w biedzie, pozostałych wyniosła bardzo wysoko. Żyjemy w kraju, gdzie klasa średnia egzystuje, ale często tylko na papierze. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak się to potoczyło?

Odpowiedź na tak zadane pytanie próżno szukać pośród polityków, którzy nie do końca rozumieją problemy normalnych ludzi. Nie poradzą oni na tego typu problemy, gdyż nie muszą się zamartwiać o swoją przyszłość, a jak to ktoś bystry zauważył: najedzony głodnego nie zrozumie... No chyba, że był taki człowiek głodny dawniej, ale już zapomniał. Wielu naszych polityków było w potrzebie, lecz to było tak (pojemniki samowyładowcze - POJEMNIKI-METALOWE.COM) dawno temu, że szkoda czasu, żeby schylać się po te resztki, gdyż jeszcze wciągną niepotrzebnie. Politycy więc to problem, jaki paradoksalnie powinien właśnie stanowić problemu – polityk bowiem jest przedstawiciele wyborców, ażeby służył w ich interesie. Niestety, w naszym kraju interesy służą wąskiej grupie, która ma we własnych szeregach odpowiednio ustawionego polityka. Być może nie brzmi to bardzo zachęcająco, ale taka jest niestety rzeczywistość (zobacz kompletną ofertę pod adresem na damdom.pl).

Inna sprawa, to niedobrze przeprowadzona transformacja. Może i Balcerowicz zrobił wszystko,
Budynek
Napisał: katie_mccolgan
Na podstawie: http://www.flickr.com
co wtedy było w jego zasięgu, lecz jednak coś poszło nie tak. Nie było by teraz tak https://kuchnieportal.pl/artykul/kuchnia-w-stylu-vintage-jak-zaaranzowac/ wielkich różnic w zarobkach i różnic zamożności Polaków. Wiadomo, iż nie można się porównywać do Anglii lub Francji, tam klasa średnia rozwijała się równomiernie. U nas po latach socjalizmu nagle pojawił się nowy system - kapitalizm. Niemniej, w Polsce jest taki nieprzyjemny klimat, by z powstającej klasy średniej ściągnąć największą ilość pieniędzy. Dlatego własna firma to droga przez mękę i niepewny projekt, jaki może się skończyć bankructwem. Gdyby był lepszy klimat dla przedsiębiorców Polska mogłaby pochwalić się naprawdę prężną klasa średnią, która swoim poziomem szybko dogania Zachód.Jest jeszcze inna kwestia – rynek mieszkaniowy. Wzory umów najmu przewijają się wszędzie, bo młodych ludzi nie stać na kupno swojego mieszkania. Nawet, gdy nasze państwo zapewnia benefity dla młodych to są one skonstruowane tak, ażeby bardziej służyły deweloperom, czyli silniejszym. A przecież młodzi ludzie to przyszłość Polski. Dlaczego więc tak to wygląda? Pytanie niestety pozostaje bez odpowiedzi. To jest chyba największa tragedia tej sytuacji – nie widać nawet światełka w tunelu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:45:33
Tagi: problemy, politycy, kraje zachodnie