Buduj z nami budowlane rozmaitości

Mieszkanko używane czy nowe – jakie kupić?

Własne m nowe od dewelopera, czy może używane? Rynek pierwotny i wtórny mają swoje minusy jak też zalety. Okazuje się, że nie ma rozwiązań idealnych dla wszystkich.


Największą zaletą nowego mieszkania jest to, iż jest nowiuteńkie.


Jeszcze nikt w nim nie zamieszkiwał oraz od A do Z zdołamy je umeblować wedle własnego smaku, realizując przy tym parę oryginalnych przedsięwzięć. Jest to chwila, gdy wybrać możesz nie tylko barwy ścian, ale nierzadko i ich położenie, co pozwala na dowolną aranżację wnętrz mieszkania. Nowe mieszkanie ma także gwarancję, wszelakie ewentualne felery powinny zostać usunięte przez dewelopera.


budowa
Napisał: DLH Poland
Na podstawie: DLH Poland
Dla wielu ludzi nadrzędnym kryterium przy zakupie nieruchomości jest jej koszt. Możemy ją jednak rozpatrywać wielopłaszczyznowo. Z pewnością nie jest to cena samego mieszkania, ale trzeba w tym uwzględnić także nakłady inwestycyjne których wymaga (urządzenie, remont, umeblowanie), koszty transakcyjne, a także to, jak dużo będzie kosztowało utrzymanie domu w kolejnych latach. Dobór doskonałego miejsca do zamieszkania jest to najczęściej sztuka kompromisu. Doskonałe mieszkanko położone jest w sielskiej okolicy, nieopodal centrum czy też miejsca pracy i z dostępem do miejskiej infrastruktury. Jednak uśredniając trzeba przyznać, iż domy na sprzedaż Jasienica zwyciężą pod kątem lokalizacji z pierwotnym rynkiem.


To oczywiste, że praktycznie wszystkie atrakcyjne działki w miastach już są zajęte. Większość osiedli deweloperskich stawianych jest w oddalonych od centrum miasta obrębach, w którym to miejscu infrastruktura dopiero powstaje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:41:49
Tagi: Wyposażenie, budowa, koszty, lokal