Buduj z nami budowlane rozmaitości

Lepiej wybrać nowy czy używany domek?

Dawniej najpopularniejszym sposobem budowy domku był tzw. system ekonomiczny. Polegało to na tym, iż budowa domu trwała kilka lat.


Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy lepiej kupić budynek, czy raczej parcelę i na niej stawiać dom to musimy przeanalizować kilka elementów.


Tańszym podejściem będzie budowa (spoiwo mineralne) budynku, jednakże trzeba liczyć się z tym, że taka inwestycja pochłonie wiele czasu. Jeżeli z kolei zdecydujemy się na kupno używanego domku wygrywamy na czasie, a co więcej minimalizujemy niebezpieczeństwo popełnienia błędów w planowaniu budowy. Należy zauważyć, iż dzisiaj, jeżeli ktoś fantazjuje o własnym domku z ogrodem, niekoniecznie ma na myśli przeprawę przez cały przebieg inwestycyjny, poczynając od kupna parceli, przez projekt, na budowie kończąc. Dla tychże osób dobrym rozwiązaniem jest opcja zakupu gotowego domu z wtórnego rynku.
odzwierciedlenie - dom
Napisał: Christoph Sammer
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na co kierować uwagę przy zakupie używanego domku? Rzecz jasna, jak w przypadku każdego zakupu budynku, musimy przyjrzeć się otoczeniu, przecież zamierzamy spędzić tam resztę swego życia. Najbardziej istotnym elementem jest jednak stan techniczny budynku. Najlepiej w takiej sytuacji korzystać z rady fachowca, jaki po obejrzeniu domku, może powiedzieć, w jakim on jest stanie. Należy obejrzeć opis techniczny. Znajdują się tam bowiem informacje tyczące się surowców wykorzystanych do jego budowy, informacje dotyczące budowy jak też nawierzchni poszczególnych pomieszczeń.


Wszystko to może okazać się bardzo pomocne w kalkulacji kosztów potencjalnego remontu. Jeśli natomiast pod uwagę bierzemy nowiuteńkie mieszkania deweloperskie Bielsko Biała, wtenczas kłopot remontu nas nie dotyczy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:41:48
Tagi: materiał, oczy, domu, zysk, proces