Buduj z nami budowlane rozmaitości

Którą kostkę brukową zakupić na powierzchnie dookoła domu?

Ładny wygląd brukowej kostki to zbyt mało aby na jego podstawie dokonać odpowiedniego wyboru.


Ważne są też obciążenia jakie powinna przenieść nawierzchnia, a także jaki układ pragniemy jej nadać.


Zbyt delikatne kostki betonowe mogą popękać pod przesadnym obciążeniem, natomiast nazbyt mnogie docięcia zepsuję estetykę nawierzchni. Brukowe kostki grubości 4 cm nadadzą się na piesze drożyny, tarasy jak też miejscowe utwardzenia w ogrodzie. Takowa kostka > łącze dobrze sprawdzi się więc w miejscach przeznaczonych tylko do pieszego ruchu, po jakich nie będą poruszały się auta.


kostka granitowa strzegom producent
Napisał: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com


Z kolei kostki betonowe grubości sześciu cm są najbardziej wielofunkcyjne przeznaczone tak na deptaki, jak również na podjazdy lub parkingi (zalecamy tą stronę), po których będą jeździć osobowe samochody ważące do 3,5 tony. Jeżeli zaś idzie o kostki brukowe szerokości ośmiu cm - takie kostki betonowe polecane są na specjalnie przygotowywane mocne utwardzenia, po jakich będą jeździć cięższe pojazdy, zatem na przykład okresowo wjeżdżające na posesję wozy asenizacyjne bądź samochody przewożące olej bądź materiały budowlane.
wykonawca
Napisał: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskon
Na podstawie: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe


Jeżeli chodzi o układ nawierzchni a kontur kostki , to na wąskie drożyny, szczególnie te o nieregularnym kształcie, nadadzą się drobniejsze elementy, jakie łatwo dopasować do wszelakiego typu zakrzywień. Na prostych powierzchniach, jednak bardzo obciążonych najlepiej się sprawdzą prostokątne kostki , jednakże ułożone skośnie do kierunku jazdy pojazdu.


Na powierzchnie tworzące łuki warto zastosować kostki betonowe o kształcie trapezowym. Czym charakteryzuje się idealna kostka granitowa Strzegom producent mówi, że właśnie dużą odpornością.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:41:53
Tagi: nawierzchnia, miejsca, budowlane