Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jeżeli mamy w planach budowę leśnej drogi albo ścieżki rowerowej, warto podumać o metodach innych aniżeli kostka albo asfalt

Nie przy każdej budowie potrzebujemy kłaść kostkę. Niektóre ścieżki nawet prezentują się lepiej bez asfaltu. Głównie w lesie, gdzie chcemy obcować z naturą, a nie ciągle spoglądać na miejski wszędobylski beton.
Wobec tego jeśli projektujemy ścieżki rowerowe lub parkowe dróżki, trzeba pomyśleć o innych rozwiązaniach.


budowlane
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com


zagęszczanie gruntów
Napisał: Marco Verch
Na podstawie: http://www.flickr.com


Stabilizacja gruntu jest postępowaniem, które bazuje na utworzeniu dobrego podłoża dzięki mieszance ze spoiwem, które spowodują, że nowa ścieżka będzie wytrzymała i nie będą robić się na niej koleiny. Ponadto, będzie wodo i mrozoodporna, co spowoduje, że będzie projektem uzyskanym na lata, a nie jedno-sezonową inwestycją. Ulepszone podłoże będzie zauważalne gołym okiem.


drzwi wewnętrzne
Napisał: Stolbud Włoszczowa
Na podstawie: Stolbud Włoszczowa


Mieszanka, która będzie potrzebna do stabilizacji, powinna zostać odpowiednio utwardzona. Z tej przyczyny w takiego rodzaju pracach potrzebny jest ciężki sprzęt. Zagęszczanie gruntów to dokładnie to samo co wałowanie mieszanki. Taki typ budowy ma wiele zalet. Wydaje się być szybszy aniżeli wylewanie betonu i wydaje się być bardziej ekologiczny, co ma ogromne znaczenie w parkach. Finansowo również wychodzi to o wiele lepiej. W obecnych czasach nowa technologia pomaga w tego typu działaniach, ponieważ na początku robi się niezbędną eksplorację podłoża.
Tego typu metoda używana jest nie zaledwie przy budowie ścieżek, ale także przy tworzeniu nasypów przeciwpowodziowych, nasypów kolejowych albo placu pod budowę parkingu przy sklepie. Warto przemyśleć taką opcję, gdyż jest niezwykle atrakcyjna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:49:51
Tagi: inwestycja, sklep, beton, maszyny, zysk