Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jakiego rodzaju pomieszczenia powinny być uwzględnione na planie hotelu?

Obszerne pokoje z dostępem do oddzielnej toalety oraz balkonu, z jakiego można by podziwiać wspaniałe obrazy. Poza tym wnęki na barek i na osobisty sejf. Duże, a tym samym niezwykle wygodne łóżko oraz oddzielna garderoba.
Tak mógłby zostać wyposażony niejeden pokój hotelowy. Aby tak było w praktyce, wcześniej musi być przygotowany właściwy projekt.


I to nie tylko samego pokoju, lecz i pełny projekt hotelu. A tego typu mógłby zostać utrzymany zarówno w stylu klasycznym, jak i modernistycznym. Dużo jest zależne od lokalizacji, czyli między innymi planu urządzenia terenu, jak i życzeń samego przemysłowca. Jeśli idzie o wnętrze budowli, jest ono projektowane w biurze architektonicznym w podobny sposób, jak plan domu jednorodzinnego. Są na nim więc między innymi rzuty pojedynczych kondygnacji, na których znajdują się wymiary wszystkich znajdujących się tam miejsc. Należałoby jednak mieć w pamięci, że w przypadku tego typu obiektów, na projekt (sprawdzona oferta) należy nanieść również inne miejsca. Zaliczają się do nich skrytki na brudną pościel czy też na środki chemiczne. Ponadto budynki takie jak zajazd czy też właśnie hotel, powinny mieć osobną część noclegową oraz restauracyjną. Ta z kolei wymaga oczywiście takich miejsc jak kuchnia czy też sala dla gości.


projekt hotelu
Napisał: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Takie obiekty powinny również mieć podpiwniczenie, w jakim znajdowałaby się między innymi kotłownia (sprawdź modernizacja kotłowni: www.bosch-industrial.pl/articles/page/MODERNIZACJA-KOTLOWNI). Ważne są również miejsca administracyjno - socjalne, wentylatornia czy też magazyny.
Jeśli idzie o materiały konstrukcyjne, to tego typu projekt hotelu powinien uwzględniać ściany zbudowane np. z pustaka ceramicznego o szerokości 29 centymetrów czy też styropianu o grubości 10 centymetrów. Całość mógłby pokrywać tynk zewnętrzny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:28:06
Tagi: taras, balkon, projekt, gaz, obiekty