Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jakie zadania spełnia typowy system do monitoringu, z czego przeważnie się składa.

Jedną z podstawowych technologii zabezpieczających przemysłowe obiekty, prywatne posiadłości i biura jest monitoring. Nagrywanie tego, co się dzieje na strzeżonym terenie od dawna jest znane, lecz obecnie możliwości technologiczne pozwalają na znacznie więcej niż jeszcze przed kilku laty.
Po pierwsze znacznie polepszyły się możliwości kamer, aktualnie najtańsze nawet modele oferują już ostry, wyraźny obraz. Oprócz tego znacząco staniał sprzęt komputerowy, między innymi dyski twarde, dlatego też nie ma aktualnie problemów z brakiem miejsca na nagrane pliki. Jest to o tyle istotne, że czasami jest potrzeba skorzystania z nagrań sprzed dłuższego okresu czasu, mając wystarczająco pojemne dyski da się bez problemów zabezpieczyć wszystko, co się działo na obiekcie.


monitoring cctv
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com


kostka


typowy zestaw do monitoringu jest złożony z paru elementów. Najważniejszą rolę pełnią w nim kamery, to od ich parametrów bowiem będzie zależeć jakość rejestrowanych obrazów. Kamery należy dobrać ze względu na miejsce, w jakim zostaną zamontowane. System monitoringu często stosuje się poza budynkami, w takiej sytuacji sprzęt musi być odporny na działanie różnych warunków pogodowych. Monitoring cctv składa się oprócz tego z rejestrującego urządzenia, które nagrywa dostarczany z kamer obraz.
W sytuacji, kiedy zatrudnia się dodatkowo ludzi do pilnowania wszystkiego, to kolejnym elementem będzie monitor, na którym można będzie wszystko oglądać. Koniecznymi elementami systemu będą również obudowy, zasilacze i przewody.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:54:05
Tagi: model, miejsca, jakość, przewody, typ