Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jakie surowce wydobywane są w naszych kopalniach oprócz tych najbardziej poznanych, czyli energetycznych? Czym jest kreda pastewna?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż w Polsce oprócz węgla czy Innego rodzaju surowców używanych w energetyce wydobywa się sporo różnych surowców używanych na co dzień.
klimatyzator
Napisał: http://www.homespothq.com
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nie można nie wspomnieć o kamieniu, którego różne typy wykorzystuje się choćby w budownictwie.


trawertyn
Napisał: Schüco
Na podstawie: Schüco


Granit na pewno znają wszyscy, natomiast trawertyn już niekoniecznie. To kamień pochodzenia naturalnego, jaki zalicza się do skał osadowych. Podczas tworzenia się takiego kamienia uwalniane są bąble dwutlenku węgla, który jest przyczyną tworzenia się widocznych otworów w materiale, jakie zaburzają jego strukturę. Właśnie te otworki mają wpływ na jakość kamienia. Mówi się, że im mniejsza ilość otworów, tym lepsza jakość i wyższa cena surowca. Najczęściej otwory wypełnia się, a taki kamień szlifuje się, co poprawia znacznie walory wizualne trawertynu. Materiał ten wykorzystywany jest głównie w budownictwie. Zarówno do wykończeń zewnętrznych elewacji, jak również wykończeń wewnątrz. Jest on powszechnie używany do robienia schodów, posadzek czy kominków. Zdarza się, że występuje w łazienkach, robi się z niego na przykład umywalki.


kreda pastewna
Napisał: bachmot
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/bachmont/1302353569/


Kreda (sprawdź dodatkowe informacje) pastewna z kolei to węglan wapnia, który dodawany jest do pasz zwierząt. Wzbogaca ona zwierzęce pożywienie w tak ważny wapń, którego niski poziom może doprowadzić do wielu schorzeń, takich jak osteoporoza czy krzywica kości.
Taki dodatek paszowy doskonale wpłynie na zwierzęta tym bardziej w okresie wzrostu, gdy zapotrzebowanie na wapń jest duże. Kreda pastewna dobrze wpłynie na funkcjonowanie całego organizmu zwierzęcego. Od układu nerwowego po kości jak i mięśnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:41:13
Tagi: czas, cena, sposób, typ