Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jakie parametry powinien posiadać kominek jeśli planuje się go użyć jako główne źródło ogrzewania.

Kominki są coraz popularniejszym rozwiązaniem używanym do ogrzewania domów, dzisiaj w praktycznie każdym nowym projekcie jest na nie przewidziane odpowiednie miejsce.
wkłady kominkowe wrocław
Na podstawie: pixabay.com


Projekt Virgo II
Napisał: www.dobredomy.pl
Na podstawie: www.dobredomy.pl


tworzywo
Napisał: ErgSap
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jak okazuje się w praktyce, kominki mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne centralne ogrzewanie lub być stanowić jego świetne uzupełnienie. Są one bardzo ekologiczne, podczas spalania wydzielają znacznie mniej niebezpiecznych związków niż tradycyjne piece na węgiel (zgarnij rabat na opał workowany: icieplo.pl/). Dużą rolę ma także funkcja dekoracyjna - kominki Oleśnica w wielu przypadkach są głównym elementów wyposażenia salonów i miejscem, przy którym spotyka się cała rodzina. Z tego też powodu wybierając kominek należy zwrócić swoją uwagę na dwie istotne rzeczy, to znaczy rodzaj wkładu oraz wygląd. Od tego będzie bowiem zależało, jak kominek będzie się prezentował i jak duże będzie miał użytkowe możliwości.


Aby kominek mógł służyć jako podstawowe źródło ogrzewania, to powinien mieć odpowiednie parametry. Wkłady kominkowe Wrocław są sprzedawane w paru różnych wersjach, które się różnią czasem utrzymywania żaru. Im czas ten będzie dłuższy, tym dany kominek sprawdzi się lepiej w takiej roli. Istotna będzie również sprawność wkładu, powinna ona wynosić co najmniej siedemdziesiąt procent, oraz moc maksymalna. Jeżeli kominek będzie używany do palenia raz na jakiś czas, to nie musi być ona duża, natomiast w przypadku ogrzewania należy ją dopasować w taki sposób, żeby układ poradził sobie z całym budynkiem.
W tym celu należy się skontaktować z jakąś profesjonalną firmą instalującą kominki i poprosić ją o pomoc w policzeniu parametrów, można wtedy uniknąć kosztownej pomyłki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:39:19
Tagi: dom, Wyposażenie, czas