Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jak dobrać monitoring do naszych potrzeb ? Na jakie cechy zwracać uwagę? Co będzie najważniejsze?

Poprzez parę ubiegłych lat zmieniło się sporo w zakresie stosowania monitoringu dla domu. Nie są to już tylko nie za dobrej jakości kamery, lecz nowoczesny sprzęt, który zagwarantuje nam wysoką rozdzielczość, a nawet sterowanie zdalne.
Jak jednakże wybrać najlepszy model, ten, który spełni najważniejsze wymagania ?


Najpierw musimy sobie powiedzieć, co konkretnie dzięki monitoringowi pragniemy osiągnąć. Czy zamierzamy zwyczajnie monitorować konkretny pokój, a może więcej pomieszczeń, cały dom i jeszcze posesję dookoła. Który monitoring cctv pragniemy mieć zainstalowany w naszym lokum i do jakich celów będzie on nam służył? To naprawdę istotne pytania, na jakie każdy, kto to planuje musi sobie odpowiedzieć. Pod uwagę należy wziąć takie czynniki, jak naświetlenie miejsc, które zamierzamy nadzorować, opcję zdalnego sterowania całym systemem.


Warto wiedzieć, że w miejscach ciemnych lepsza jest kamera monochromatyczna aniżeli Kolorowa. W miejscach jasnych zaś lepiej pomyśleć nad kamerą kolorową, ponieważ taka kamera na pewno skuteczniej wychwytuje większą ilość detali w przypadku załamania, przykładowo barwę włosów albo też na przykład kolor odzienia wierzchniego. Są również takie urządzenia, które mogą automatycznie przełączyć się na tryb dzienny albo nocy.


rozbiórka
Napisał: Sanitec KOŁO
Na podstawie: http://echopr.pl/PRASA/umywalka_ego_plus_kolo.jpg


Warto też wiedzieć, iż jak kontrolujemy ciemne miejsca na zewnątrz budowli, to wtedy lepiej nam będzie zakupić zestaw do monIToringu ze specjalnym doświetleniem, najlepsze będą tu diody emitujące światło podczerwone.
Co prawda gołym okiem nie zobaczymy, iż doświetlają takie diody naszą okolicę, ale już na przechwytywanym obrazie będzie całkowicie jasno. Takie porady powinny pomóc nam dobrać ten monitoring, który jest dla nas najlepiej dobrany.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:54:04
Tagi: dom, Kolor, IT, sposób