Buduj z nami budowlane rozmaitości

Izolacje fundamentu - a więc, w jaki sposób zachować ciepełko oraz po ochraniać przed wilgocią swój własny dom

Izolacja fundamentów bywa doskonałym wyjściem kiedy pragniemy zachować wewnątrz budyneczku ciepło, lub ochronić je przez wilgocią - najbardziej często jednakże ową izolację zakładamy, by pozyskać obydwa te efekty.
Trampolina
Napisał: Richard Leeming
Na podstawie: http://www.flickr.com


Istnieją niewiarygodnie przeróżne materiały, dzięki którym zrealizujemy obydwa cele, albo tylko jeden - wszystko bywa zależne tylko od nas. W pisanym dzisiaj tekście postaramy się wydziergać parę słówek o owych materiałach i w jakich lokalizacjach je zamieścić, by dały nam jak najlepszy efekt!


Jeśli chodzi o temat izolacje (odnośnik do strony) fundamentu pod względem ciepła, to musimy nie wątpiąc w to skoncentrować się na obszarze samej płytki betonowej a także jej samych krawędzi - robimy to po to, aby odseparować sam budyneczek od zimnego gruntu, co przekazuje nam pewność (jednak tylko, jeżeli dobrze obłożymy wspomniane obszary), iż ciepło z naszego domku nie będzie przechodzić do wnętrza ziemi, tylko pozostanie wewnątrz. Co do kwestii ochrony przeciwko wilgocią, to wspaniałe są do tego grube hydroizolacyjne folie typu polietylenowego, albo tak nazywane "membrany EPDM". Dobrze ułożone, okazują się niezastąpionym metodą na zatrzymanie szczelności przeciw wilgoci. Jeśli chodzi o samiutki materiał (najlepiej dla pozyskania obydwu efektów), to warto zwrócić uwagę na materiały o dużej odporności na ściskanie, a także takie, które to charakteryzują się tak nazywaną "małą nasiąkliwością".
Wśród najbardziej często rekomendowanych materiałów o tych właściwościach, znajdziemy styropian rodzaju "EPS 200", czy też tak nazywany polistyren ekstrudowany oraz polistyren typu "XPS", nie wspominając o kruszywie ze szkiełka piankowego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:41:51
Tagi: dom, płyty, styropian, zakład