Buduj z nami budowlane rozmaitości

Dlaczego tzw. zacieranie betonu posiada tak ogromne znaczenie przy jego ochronie?

Zdawać by się mogło, że taki surowiec jak beton jest bardzo twardy i nie wymaga już jakichkolwiek prac, aby go jeszcze dodatkowo umacniać. Nic bardziej mylnego - w wykonanej z betonu podłodze niezwykle często pojawiają się niewielkie ślady, jakie należałoby jak najprędzej usunąć, aby nie doprowadzić do kolejnych uszczerbków materiału.


Funkcjonuje wiele różnorodnych sposobów, jakie mogą służyć do odnawiania elementów wykonanych z betonu.
kupić
Napisał: Thomas Galvez
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jedną z nich może być tak zwane zacieranie betonu. Czynności tego typu wykonuje się wtedy, gdy na powierzchni betonu ujawniły się ślady stworzone jeszcze w okresie, kiedy beton (więcej w serwisie http://www.cleo-polska.pl/s-153-zawiesia-do-kregow-betonowych) nie stwardniał całkowicie. Takie zacieranie stosuje się też wtedy, gdy beton z jakiegoś względu uległ pęknięciu. Zdarza się to stosunkowo rzadko, np. z powodu termicznego zmniejszenia powierzchni czy też nierównomiernego wygładzenia powierzchni. Warto tu wspomnieć, że jeśli przestrzeń betonowa nie będzie gładka, to będzie to miało duży niekorzystny wpływ na układ sił działających na tego typu nawierzchnię.


bateria łazienkowa
Napisał: Madix
Na podstawie: Madix


Dlatego też wykorzystuje się tak zwane zacieraczki do betonu, które bardzo poprawiają twardość betonu oraz ograniczają trudności w konserwacji podłogi w perspektywie. Należałoby dodać, że są różnorodnego rodzaju zacieraczki.
Innych użyjemy do prac w domu, odmiennych przy profesjonalnym wygładzaniu betonu ozdobnego jeszcze odrębnych przy wyrównywaniu dużych płaszczyzn. Ważne, żeby przy zacieraniu betonu nie powodować pojawiania się pęcherzyków powietrza, gdyż są one ciężkie do zniwelowania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:30:00
Tagi: dom, grunt, powierzchnia