Buduj z nami budowlane rozmaitości

Demontaż domu – kiedy wymaga pozwolenia, zaś kiedy nie

Większa część niedużych domków – niżej ośmiu metrów – możemy rozebrać bez konieczności pozyskania zezwolenia na rozbiórkę, wówczas wystarcza tylko zgłoszenie faktu przeprowadzenia robót.


Lecz w poniektórych wypadkach przymuszeni będziemy uzyskać zezwolenie.
wyburzenia wrocław
Napisał: Arek Olek
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dom w amarantusach
Napisał: Biuro Projektów ARCHON+
Na podstawie: Biuro Projektów ARCHON+


Kiedy możemy zacząć prace rozbiórkowe? W których przypadkach musimy postarać się o pozwolenie, a w których wystarczy zgłoszenie informujące właściwe organy o chęci rozbiórki? Rozbiórki domku bez uzyskania wcześniejszego pozwolenia możemy dokonać w przypadku domów, jakie nie są wpisane do rejestru antyków a także nie są objęte ochroną konserwatorską i na dodatek ich wielkość nie przekracza ośmiu metrów i odległość od granicy parceli do domu jest nie mniejsza aniżeli połowa wysokości domu. Demontaż bez pozwolenia możliwy będzie również w przypadku tych obiektów, co do jakich nie ma konieczności uzyskania zezwolenia na budowę – pod warunkiem, że nie są one wpisane do indeksu antyków ani objęte osłoną konserwatorską. Aby dokonać rozbiórki takich budynków należy najpierw zgłosić chęć rozbiórki odpowiednim organom. Zgłoszenie to powinno zawierać informację o zakresie jak też sposobie planowanych robót. Czasem zdarza się, że organy mogą narzucić na posiadacza obowiązek uzyskania pozwolenia na wyburzenia Wrocław nawet w razie obiektów, jakie spełniają wszelkie wyżej zaprezentowane warunki.


Rozbiórka budynku – kiedy niezbędne jest pozwolenie? Pozwolenie na rozbiórkę należy otrzymać wtenczas, kiedy budynek ma ponad ośmiu metrów, stoi w odległości mniejszej aniżeli jedna druga swojej wielkości od granicy parceli, wpisany jest na listę antyków albo podlega ochronie konserwatorskiej.
W pozostałych sytuacjach niezbędność uzyskania pozwolenia na wyburzenia Śląsk może się pojawić jedynie wówczas, gdy rozbiórka budynków wpłynąć może na pogorszenie warunków sanitarnych bądź kiedy demontaż wymaga zachowania warunków, od których może być uzależnione prowadzenie prac.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:49:49
Tagi: dom, budynek, Wrocław, zysk, budynku