Buduj z nami budowlane rozmaitości

Demontaż budynku – jakie to koszta?

Demontaż domu to nie jedynie koszta samych prac wyburzeniowych – zapłacić trzeba będzie też choćby za pozbycie się gruzu. Jak wiele to kosztuje?


Niekiedy możesz spotkać się ze stwierdzeniem, iż wyburzenia budynków i demontaż to dwie zupełnie rozmaite czynności.


doświadczenie
Napisał: Andy Mudrak
Na podstawie: http://www.flickr.com


Osoby dokonujące takiego rozróżnienia zwykle zwracają uwagę na fakt, że w wypadku rozbiórki mamy możność odzyskania użytych do pobudowania danej nieruchomości materiałów albo nawet jej całych elementów, w czasie kiedy wyburzenie jest równoznaczne z całkowitą eliminacją budynku. W praktyce jednak słowa „wyburzenie” jak też „rozbiórka” najczęściej wykorzystuje się zamiennie, w taki sposób też będziemy ich używać w niniejszym przewodniku.


Ręczne wyburzanie budynku czasem się opłaca – i to nie wyłącznie dlatego, że można odzyskać surowce budowlane czy też fragmenty domku. Bywa, że jednostka rozbiórkowa nie chce za swą robotę pieniążków, lecz tylko zwrotu materiałów budowlanych, co dla zlecającego oznacza czysty pożytek! Niestety, ręcznie wyburzyć możemy tylko nieruchomość wybudowaną z surowca, jaki nie jest zanadto wytrzymały. W wypadku więc przykładowo domku murowanego pozostaje wyburzenie za pomocą maszyn – koparek. Owa metoda umożliwia ukończyć wyburzanie w parę dni, jednak za wyburzanie mechaniczne będzie trzeba wiele zapłacić. Pod ogólnym pojęciem sumptu rozbiórki kryją się sumy, jakie musimy wydać nie jedynie na same roboty wyburzeniowe. Należy uiścić także za wywiezienie resztek domku przez firmę na śmietnisko.
Musimy do tego uiścić należność za korzystanie ze środowiska, zatem zobowiązanie skarbowe, jakim objęte są osoby prowadzące przedsiębiorstwo bądź działalność agrarną.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:49:50
Tagi: dom, nieruchomości, rozbiórka, nieruchomość, dane