Buduj z nami budowlane rozmaitości

Ściany nie powinny funkcjonować w roli tła w naszych mieszkaniach.

Jeśli interesująco je ozdobimy będą prezentować się równie elegancko i unikatowo jak inne elementy wystroju wnętrza. Jednym z ciekawszych i znacznie częściej wykorzystywanych rozwiązań są tynki ozdobne. Wykorzystywane bywają zarówno w jadalniach, a także pokojach dziennych czy łazienkach. Należy dowiedzieć się zatem jakie są ich najważniejsze zalety oraz jakie są inne sposoby na modne dekorowanie ścian. Tynk dekoracyjny będzie idealnie wyglądać na różnych typach ścian.
tynk
Napisał: LAKMA
Na podstawie: LAKMA
Nawet jeśli ściana nie jest równa, można ją najpierw pokryć tynkiem podkładowym, a następnie szczegółowo zakryć wszelkiego typu usterki. Sprawdzą się również styropianowe deski elewacyjne. Zanim będziemy nakładać tynk dekoracyjny wewnętrzny, trzeba bardzo dokładnie wyczyścić podłoże. Zatłuszczone miejsca powinniśmy precyzyjnie umyć wodą z detergentem, a wszelakiego typu nierówności zakryć zaprawą wyrównującą. Pamiętajmy jednak o właściwym zaplanowaniu czasu, bowiem tynk jest suchy po ok. pięciu godzinach, natomiast całkowitą twardość zdobywa dopiero po paru dniach.
Tynki dekoracyjne wyróżniają się walorami estetycznymi, dlatego też bardzo często wykorzystywane bywają w pokojach dziennych, natomiast z powodzeniem mogą być użyte także w kuchni czy łazience.

Perfekcyjnym rozwiązaniem na ozdobienie ścian w domu jest też pomalowanie ich farbami. Ten sposób może wydawać się dość standardowy, jednakże i w tym przypadku można pozwolić sobie na niemałą dawkę pomysłowości. W przypadku kolorów zdecydowanie istotne jest, abyśmy dopasowali właściwy rodzaj.
ściana
Napisał: Tony Alter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzisiaj na rynku można znaleźć bardzo dużo różnorodnych farb, które są zmywalne, odporne na wilgoć, tłuszcz lub uszkodzenia mechaniczne. Mogą być one stosowane na wszystkie ściany, w zależności od aranżacji wnętrz, jaka akurat nas interesuje.

Bardzo ważne jest także, żebyśmy jeszcze przed pokryciem ścian farbami czy tynkami dekoracyjnymi dobrze zastanowili się, jaką stylistykę będzie miało dane wnętrze. Dzięki temu dobierzemy właściwy odcień, jaki będzie idealnie komponować się z wszelkimi innymi elementami w mieszkaniu. W sypialni czy pokoju dziecięcym należy natomiast dobierać kolory i motywy, które będą sprzyjać wypoczynkowi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:50:40
Tagi: łazienka, ściana, tynk, detergent, mechanika