Buduj z nami budowlane rozmaitości

Wybierasz elewację domu? Proponujemy modne rozwiązania

Elewacje przede wszystkim ochraniają zewnętrzne ściany budynku przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych jak też mechanicznym uszkodzeniem.


Odpowiednio zaprojektowane i dobrane pełnią także dekoracyjną funkcję.




Taśma produkcyjna
Napisał: darkday
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zazwyczaj architekci łączą parę materiałów tworząc oryginalną całość. Elewacje dopracowuje się po zwieńczeniu wszelakich robót wilgotnych we wnętrzach. W większości nowiuteńkich budynków ściany zewnętrzne dociepla się i tynkuje, dobierając barwę elewacji do dachu, wejściowych drzwi oraz bramy garażu. Coraz to więcej inwestorów upiększa również fasady swoich domków kamieniem lub rozmaITego rodzaju okładzinami je odwzorowującymi. Możliwości wyboru jest mnóstwo.


Lampa podłogowa ALICE w kolorze brown sprawdzi się w przestronnym wnętrzu…
Napisał: Technolux
Na podstawie: Technolux


Wrzesień jest to idealna pora na wykończenie elewacji. W upalne, słonecznie dni, kiedy temperatura powietrza przekracza 25°C, elewacja może nadto szybko schnąć, nim odpowiednio połączą się z podłożem – w konsekwencji tynki mogą odpaść. Zazwyczaj wczesną jesienią mija parę miesięcy od wymurowania murów i pokrycia domku dachem. Po tym okresie budynek nie powinien już za bardzo osiadać. Jeśli jednak wnętrza nie są do tej pory otynkowane, a posadzki wylane, lepiej będzie z wykończaniem elewacji zaczekać do wiosny, kiedy to roboty mokre we wnętrzach będą zakończone.




W celu wyrównania chłonności murów i uniknięcia powstawaniu ewentualnych plam na elewacji, mury pod wszelkie typy gładzi cienkowarstwowych warto zagruntować tzw. tynkarskim podkładem. Rekomenduje się także dobranie preparatu gruntującego na odcień zbliżony do przyszłej fasady, co zabezpieczy przed przeświecaniem barwy podłoża w fakturowanych gładziach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:00:06
Tagi: materiał, architekci, okien, IT