Buduj z nami budowlane rozmaitości

W życiu każdego z nas przychodzi w końcu taki okres, gdy wskazane jest rozpocząć życie na własny rachunek

Czasem rozpoczynamy je z chwilą wstąpienia w stały związek, niekiedy wcześniej, zaraz po ukończeniu szkoły i podjęciu zatrudnienia decydujemy się na odcięcie pępowiny od rodziców.


Najbardziej istotnym punktem bywa wówczas zakup swojego lokum.
dom
Napisał: FutUndBeidl
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na wynajęcie decyduje się niewielu - cóż koszty takiego rozwiązania nie bywają małe, zatem w to miejsce wyraźnie bardziej opłacalną opcją wydaje się decyzja o kupnie mieszkania na kredyt. Oczywiście, zanim się na taką zdecydujemy, powinno się dokładnie zapoznać się z propozycjami różnych banków, gdyż różnice czasem bywają rzeczywiście duże. Kredyt na kupno mieszkania zobowiąże nas na następne kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt lat, zatem nie można tego robić pospiesznie. Zupełnie w ten sam sposób czynimy, kiedy posiadamy już zapewnienie uzyskania kredytu. Nim kupimy, wskazane jest obejrzeć chociażby parę lokali i wziąć pod uwagę nie tylko jego wielkość lub też cenę, lecz także usytuowanie. Niedaleka odległość do przedszkola czy szkoły, łatwy dojazd do pracy - to wszystko w przyszłości będzie dla nas bardzo ważne. Pomyślmy zatem o tym odpowiednio wcześnie.


Tynki cienkowarstwowe
Napisał: Sto - ispo
Na podstawie: Sto - ispo


Wskazane jest nadmienić, że w takich chwilach większość z nas czuje się troszkę niepewnie.
Nie bójmy się jednakże podejmować takich samodzielnych decyzji - lepiej zrobić to z własnej chęci, aniżeli w przyszłości z konieczności. Tak czy siak, kiedyś ten moment i tak nadejdzie, iż będziemy odpowiedzialni sami za siebie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:01:26
Tagi: koszt, wynajem, zysk, decyzja