Buduj z nami budowlane rozmaitości

W jaki sposób bezpiecznie zakupić nowiutkie mieszkanie?

Zakup mieszkania jest to nadzwyczaj poważne przedsięwzięcie. Na co zwracać uwagę selekcjonując posiadłość na rynku pierwotnym?


Przed dokonaniem definitywnego wyboru apartamentu, dobrze jest zaznajomić się z planem zagospodarowania przestrzennego okolic posiadłości.


płyty gazowe
Napisał: Franke Polska
Może okazać się, że krajobraz z okna na śliczny park za parę lat przesłonią apartamentowce bądź że apartamentowiec znajdować się będzie zaraz przy Autostradzie. Warto więc skontrolować jakie inwestycje są zamierzane w następnych latach w najbliższej okolicy. Bardzo ważne jest również sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Dobrze jest prześLEDzić inwestycje, które do tego czasu zrealizował, a również sądy na jego temat (przykładowo w sieci). W szczególności na wstępnym etapie inwestycji dobrze również sprawdzić, czy deweloper ma prawomocne zezwolenie na budowę. Jeśli nabywca zamierza posiłkować się pożyczką hipoteczną, podobnych informacji będzie swoją drogą żądał bank. Jeżeli interesują cię nowe mieszkania Krzyki, tam właśnie szukaj dewelopera.


Zaznajom się z procedurą kredytowania. W razie kwater nabywanych od dewelopera, jeszcze w trakcie trwania prac budowlanych, kredyt wypłacany będzie w transzach, po skończeniu następnych etapów robót budowlanych. Przed wypłatą kolejnej części kwoty kredytu bank może chcieć skontrolować inwestycję, by ocenić zaawansowanie prac. Czasami takie wizyty są płatne – jest to wydatek od kilkudziesięciu do kilkuset zł. Przed sygnowaniem ostatecznej umowy parafuje się umowę przedwstępną. Strony jej obligują się do nawiązania w przyszłości ostatecznej umowy. Musi ona obejmować szczegółowy opis mieszkania i budynku, a w przypadku trwającej nadal budowy zobowiązanie się do jej punktualnej realizacji. Jeżeli już następuje upragniona chwila odebrania kluczyków do mieszkania Wrocław centrum (pomocne źródła), należałoby trzymać emocje na wodzy. Jest to istotny moment, w jakim powinno się stwierdzić, czy deweloper należycie wywiązał się z układów.


Warto pomierzyć pomieszczenia, by upewnić się, iż ich nawierzchnia się zgadza jak też przetestować instalacje, stolarkę okienną etc. W jaki sposób odnaleźć nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław? O tym w kolejnym artykule.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:13:41
Tagi: LED, Auto, inwestycje, koszt, budowy