Buduj z nami budowlane rozmaitości

Rozbiórka obiektu wiąże się z wykonaniem konkretnych czynności

Rozbiórki i wyburzenia obiektów budowlanych, wbrew przypuszczeniom są bardzo wymagające i wiąże się to z realizacją wielu procedur poprzedzających czynności stricte rozbiórkowe.


slider_wyburzenie
Napisał: LHOON
Na podstawie: www.Flickr.com
Podstawową czynnością poprzedzającą rozbiórki (kontakt dodatkowe informacje), jest stworzenie warunków socjalnych, a więc zabezpieczenie terenu rozbiórki itp. Wiąże się to z określeniem terenu, jaki na pewno będzie użytkowany, a poza którym ludzie nie zostaną narażeni na żaden wypadek. Oczywiście teren rozbiórki i też warunki do jej przeprowadzenia muszą być należycie przygotowane i pracownicy również powinni być zaopatrzeni w ubrania robocze i ochronne.

Przystępując do prac związanych z rozbiórką, trzeba rozpocząć od odłączenia mediów, czyli elektryki, gazu, wody i wszystkich innych mediów, które do budynku są dostarczane. Jest to niezwykle istotne, bo to w dużym stopniu przekłada się na bezpieczeństwo innych prac. Kolejnym etapem jest zdemontowanie okien i drzwi. Wykonywane jest to dosyć szybko, dlatego że usunięcie takich elementów nie jest skomplikowane i istnieje możliwość to wykonać przy zastosowaniu kilku podstawowych narzędzi, jak np. łom. Oczywiście kolejnymi zadaniami są: demontaż podłóg, dachu i wszelkich takiego typu elementów. Ma to na celu tak naprawdę rozebrać obiekt do samych ścian, wylewek itp., aby potem była możliwość przystąpić do czynności wyburzeniowych. Oczywiście po ukończeniu rozbiórki, realizowana jest dokładna kontrola, żeby sprawdzić, czy wszystko rzeczywiście zostało zdemontowane i czy jest możliwość już przystąpić do zadań wyburzeniowych, jakie połączone są z zastosowaniem ciężkiego sprzętu.

Wyburzenie obiektu, to demontaż fundamentów i pozostałych części typowo konstrukcyjnych. Wszystko powinno być usunięte aż do gruntu, jaki następnie należy zrównać i przygotować do innego użytku. Wykonywanie tego typu czynności nie jest czasochłonne, natomiast na pewno wywożenie gruzu i wszystkich innych elementów zabiera sporo czasu, ponieważ materiału zazwyczaj jest spora ilość i nie da się wszystkiego załadować na pojazdy i przewieźć w stosunkowo szybkim czasie. Takie zadania też powinny odbywać się zgodnie z wykonanym projektem prac, ponieważ to zapewni odpowiednie bezpieczeństwo wszystkim pracownikom i osobom znajdującym się w pobliżu obiektu, gdzie wykonywane są czynności rozbiórkowe. Warto zatem dokładnie stworzyć plan pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:09:12
Tagi: konstrukcje, obiekty, rozbiórki, wyburzenia, gruz, demontaż