Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jakie zastosowanie mógłby mieć mosiądz oraz jaki to metal?

Dużo profesjonalnych sprzętów jest stworzonych z jakiegokolwiek danego metalu. Może to być np. stal, cyna czy miedź. Każdy z tego typu metali posiada swe właściwości. Jest jeden specjalny, któremu warto się przyjrzeć, i jaki jest stopem miedzi oraz cynku.


Owy metal to mosiądz.
mosiądz
Na podstawie: pixabay.com


To połączenie miedzi z cynkiem, jaki jest wielokrotnie używany na okucia wejściowe czy też części armatury przykładowo łazienkowej. Dodatkami do niego mogą być ołów, mangan czy też krzem. Mosiądz to metal (http://www.gormetal.com.pl/kategorie/item/28-balustrady-zabudowy), jaki charakteryzuje się żółto-złotym odcieniem oraz bywa czasami nieco cięższy niż stal. Mosiądz jednofazowy posiada do 30% cynku oraz cechuje się znaczną plastycznością w temp. ok. 21 st. Celsjusza, dlatego też przerabia się go na zimno. Jego wytrzymałość rośnie wspólnie z zawartością cynku. Bardzo często używany do tworzenia łusek amunicji. Mosiądz dwufazowy ma średnią solidność oraz wraz ze wzrostem zawartości cynku maleje jego miękkość.


Ze względu na cechy techniczne i użytkowe, mosiądz ma w przemyśle bardzo obszerne zastosowanie. Rzeczy z takiego metalu wyprodukowane to części maszyn. Posiada zastosowanie w przemyśle elektrotechnicznym czy też chemicznym. Bardzo często stosuje się go do wyrobu składników dekoracyjnych w metaloplastyce np. klamki. Niezwykle często się zdarza, że zanieczyszczony mosiądz wygląda nieestetycznie, ale w prosty sposób można temu zaradzić. Połączenie zwykłego octu i soli jest najbardziej efektywnym sposobem na usuwanie zanieczyszczeń z mosiądzu. Kwas obecny w occie może ułatwić usunięcie korozji na powierzchni metalu. Sól natomiast działa jako preparat ścierny, ale także ulepsza funkcjonowanie kwasu.
Jeżeli na towarach z mosiądzu zebrał się brud i kurz, mógłby wystarczyć roztwór do mycia naczyń. Jeśli na wykonanych z mosiądzu towarach jest tłuszcz, to skutecznie z nim poradzi sobie mydło.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:21:42
Tagi: wytrzymałość, wygląd, aluminium, cynk, metal