Buduj z nami budowlane rozmaitości

Czym mogą być zasilane agregaty generujące prąd oraz czym jest iAVR?

Co roku, szczególnie w okresie wakacyjnym, w bardzo wielu miejscowościach odbywają się przeróżne zabawy plenerowe. Nie mogą się one odbywać, gdyby nie pewne dosyć małe urządzenia, których zadaniem jest dostarczyć energię elektryczną.


Tego typu urządzeniem jest agregat jednofazowy, który przekształca energię kinetyczną pochodzącą z silnika spalinowego.
biznes
Napisał: Wicker Paradise
Na podstawie: http://www.flickr.com


Może być on napędzany za pomocą różnych typów paliwa: benzyną czy gazem LPG. Narzędzie może pracować przez kilka lub kilkanaście godzin na jednym tankowaniu. Następnie energia ta trafia do prądnicy. Wspomniany agregat tym różni się od swojego większego "brata" (jakim jest generator trójfazowy), że jest przeznaczony do zasilania urządzeń, które mogą okazać się delikatne na jakość dostarczanego do nich prądu. Dlatego też do zasilania takich sprzętów jak sterowniki pieców CO czy telewizory LCD wykorzystuje się większe sprzęty. Tę dużą jakość energii elektrycznej dostarcza wbudowany cyfrowy stabilizator napięcia iAVR.


miasto
Napisał: PR Solutions
Na podstawie: PR Solutions


Tego typu agregaty jednofazowe znajdują szerokie wykorzystanie wszędzie tam, gdzie pragniemy posiadać pewność posiadania dostępu do energii elektrycznej. Możemy zatem je korzystać w mieszkaniu, ogródku, podczas plenerowych zabaw masowych bądź zwyczajnie na budowie. Tu należy jednak wspomnieć, że tam korzysta się z znaczniejszych wersji agregatów.
Warto również wspomnieć, że tego typu jednofazowe agregaty energii elektrycznej są standardowym elementem oprzyrządowania pojazdów używanych przez między innymi straż pożarną. Cena wspomnianych generatorów jest zależna między innymi od producenta (a może być nim popularna firma) i mogłaby wynieść parę tysięcy zł.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:27:37
Tagi: urządzenie, Lato, prąd, standard, zastosowanie