Buduj z nami budowlane rozmaitości

Czy posiadanie piecyka gazowego w mieszkaniu jest zupełnie bezpieczne? Sprawdź, jak unikać tragedii!

Piecyk gazowy w domu zazwyczaj kojarzy nam się z dość dużym niebezpieczeństwem. Praktycznie każdy z nas zdaje sobie dzisiaj sprawę z zagrożenia, które niesie za sobą zaczadzenie tlenkiem węgla, więc w większości przypadków piecyki powoli znikają z naszych domów.


Czy jednakże na pewno musimy się go pozbyć z mieszkania?


Możliwe zagrożenia


Jeśli masz w mieszkaniu piecyk gazowy, wtedy niewątpliwie powinieneś liczyć się z pewnymi zagrożeniami. Jeśli okaże się, iż w łazience jest kiepska wentylacja, wtedy może dojść do uwalniania się do atmosfery tlenku węgla, który jest bardzo niebezpiecznym gazem. Jeśli piecyki gazowe nie są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, wówczas może dojść do zatrucia tlenkiem węgla, które natomiast może również doprowadzić nawet do śmieci człowieka. Tlenek węgla jest ogromnie niebezpieczny szczególnie dlatego, iż jest bezbarwny oraz bezwonny, zatem nie sposób domyślić się, iż akurat znajduje się w pomieszczeniu. Dlatego jeśli decydujemy się na piecyki gazowe w naszych mieszkaniach, wówczas niewątpliwie musimy pomyśleć także o właściwym zabezpieczeniu.
kontrola
Napisał: Blondinrikard Fröberg
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jak uniknąć zagrożeń?


piecyki gazowe
Napisał: IFTM Internorm
Na podstawie: IFTM Internorm


Jeżeli chcesz się czuć zupełnie bezpiecznie, wówczas bez wątpliwości musisz zamontować w mieszkaniu czujnik wykrywający tlenek węgla - jeśli gaz zacznie się uwalniać w łazience, wówczas właściwie od razu zostaniesz o tym poinformowany sygnałem ostrzegawczym i będziesz mógł sprawnie zareagować.


Na dodatek często powinieneświetrzyć pomieszczenie, a jednocześnie pamiętać o częstych przeglądach instalacji gazowe (trzeba sprawdzić, czy jest drożna), a także instalacji wentylacyjnej w łazience. Powinieneś także regularnie czyścić wszelkie przewody oraz kratki wentylacyjne w swej łazience i w całym mieszkaniu także.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:25:33
Tagi: domy, gaz, przewody