Buduj z nami budowlane rozmaitości

Czas robić zapasy na chłodniejsze dni

Późną jesienią każdy kto wybudował swój dom, lub administruje jakimś budynkiem musi myśleć o tym jak ogrzać go w czasie nadchodzącej zimy. Wbrew temu, co można myśleć nie jest to taka prosta sprawa, ponieważ ogrzewanie niesie za sobą całkiem duże koszty.


luksus
Napisał: thisisbossi
Na podstawie: http://www.flickr.com


Trzeba to robić w sposób rozsądny, żeby nie przepuścić wszystkich pieniędzy z dymem.
Dobrą decyzją na początek początek jest ocieplenie (klikaj) budynku - oczywiście jeśli nie było wcześniej wykonane. W innym wypadku drewno, węgiel, bądź gaz, będą wykorzystywane w o wiele większych ilościach, ponieważ ogrzewany budynek nie będzie trzymał ciepła na taką skalę jak powinien. Łatwo się domyślić, że tym samym opłaty razem z każdym spadkiem temperatury będą coraz większe. Jasnym jest, że inwestycja w ocieplenie budynku także nie należy do najtańszych, lecz w przeliczeniu na koszty, które zostałyby poniesione w związku z ogrzewaniem mieszkań nie trzymających ciepła - zdecydowanie się opłaca. Coraz częściej ludzie decydują się na budowę własnych domów, a w nich niezwykle chętnie stawiają kominki. Łatwo wyobrazić sobie klimat towarzyszący wieczornym, chłodnym wieczorom, które spędza się właśnie przy nim. W tym wypadku wykorzystuje się więc drewno. Ilość, która będzie potrzebna do ogrzania domu zależy oczywiście od jego powierzchni. Im większy, tym drożej wychodzi ogrzanie go wyłącznie z wykorzystaniem tego surowca, więc często - chociażby do podgrzania wody - dodaje się ogrzewanie gazowe. Podobnie jest z piecami, do których wsypujemy węgiel (sprawdź opał workowany- icieplo.pl/), chociaż w tym przypadku nieco rzadziej korzysta się z drugiego źródła ciepła. W każdym z tych przypadków kluczowa jest jednak odpowiednia izolacja budynku.


Żaden z nas nie chce marznąć, gdy zawita do nas prawdziwa, sroga zima. Warto odpowiednio wcześniej zrobić zapasy, żeby później nie narazić siebie i swoich bliskich - przede wszystkim dzieci - na wirusy, czy grypę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:27:39
Tagi: oczy, izolacja, piec, domu, towar