Buduj z nami budowlane rozmaitości

Co musimy wiedzieć o gazowych piecykach?

Przewidujesz zakup gazowego piecyka? Podpowiadamy, o czym musisz pamiętać, aby dokonać należytego wyboru, jak wysokie są ceny piecyków, a także jak o nie troszczyć się, aby służyły długo.


Gazowe piecyki (czy też inaczej podgrzewacze wody) powieszone są najczęściej nad wannami, w toaletach.


piecyk
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Można je też zobaczyć przy będących głównym i bezpośrednim źródłem ciepła kotłach – acz piecyków używa się częstokroć w blokach, w których piwnicach nie możemy zamontować kotłów. Piecyków nie brak także w starych blokach stworzonych z wielkiej płyty, jak też w podobnie skonstruowanych wieżowcach oraz wszędzie tam, gdzie sieć połączeń gazowych jest dobrze rozwinięta. Piecyk taki montuje się także w starych budynkach wolnostojących. W nowiutkich blokach nierzadko zastępują je podgrzewacze wody na prąd. Z uwagi na to, iż gazowe podgrzewanie jest znacznie tańsze niż to, jakie wymaga użycia prądu elektrycznego, gazowe piecyki często znajdują zastosowanie w przedsiębiorstwach.


Villa Mare
Na podstawie: villamare.com.pl


Najistotniejszym procesem, z którym mamy do czynienia w tego rodzaju narzędziu jest spalanie metanu lub też innego gazu o formie płynnej – stąd gaz musi dopływać cały czas, jeżeli piecyk (w serwisie) ma działać bez zarzutu. Płomień w piecyku powinien zapalać się wyłącznie w chwili, gdy włączymy ciepłą wodę (w trybie okresowym działa też przepływowy kocioł centralnego ogrzewania) albo nie gasnąć w ogóle. Każde z tych dwóch rozwiązań ma swe zalety.


Dzięki pierwszemu wyeksploatujemy mniej gazu, za to drugie oszczędzi nam długiego wyczekiwania na ciepłą wodę. W piecykach możliwe są 3 metody regulowania wody: manualny, manualny oraz automatyczny oraz elektroniczny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:25:36
Tagi: łazienka, ceny, stal