Buduj z nami budowlane rozmaitości

Czym jest szyba zespolona?

We współcześnie montowanych oknach stosuje się tak zwane szyby zespolone, zatem zestawy składające się z dwu czy więcej szyb, dzięki czemu - przy stosunkowo niewielkiej grubości przeszklenia - osiąga się dobrą izolacyjność termiczną. Między taflami szyb osadzone zostają ramki dystansowe, pozwalające na utworzenie rozdzielającej pustki napełnionej powietrzem bądź gazem szlachetnym, i absorbent wilgoci. Tafle szyb i ramy są powiązane w jedną całość za pomocą mas uszczelniająco-klejących. Z tego powodu - nawet jeżeli pęknie tylko jedna tafla szklana - musimy wymontować cały pakiet.


Szkło SGG BIOCLEAN
Napisał: Saint-Gobain Glass
Jakość szyb scalanych może być rozmaita, toteż należy pytać producenta, które szyby instaluje w swych oknach. Dobrze, by pochodziły od dużej, znanej firmy, mającej certyfikaty ISO. Mamy wtenczas gwarancję, iż argon w zestawie szybowym rzeczywiście jest w środku, a nie jedynie na nalepce. Nowy pakiet szybowy możemy naturalnie zadysponować u fabrykanta od którego pochodzi okno, ale z reguły szybciej będzie kiedy szklenie okien polecimy warsztatowi szklarskiemu
PNS super Szklarz
. Niesłusznie kojarzą się nam one wyłącznie z drobnymi zamówieniami, przykładowo z wstawianiem poszczególnych szyb do niedużych okien albo drzwi wewnętrznych. Dziś szklarz (krypton.wroclaw.pl) to fach wymagający obszernej wiedzy technologicznej, natomiast warsztat szklarski to na ogół wielki park maszynowy. Bez kłopotu zdołamy zadysponować tam szybę zespoloną jakiejkolwiek wielkości, z powietrzem bądź gazem w środku.


Szkło w budownictwie
Napisał: Newtown grafitti
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pomimo pozorów wymiana szyby zespolonej nie jest działaniem trudnym, i możemy spróbować uczynić to samemu, ale na pewno pewniej jest zamawiać nową szybę razem z jej zamontowaniem. Koszty będą co prawda większe, ale mamy gwarancję, iż tafla szklana będzie właściwie zamontowana. Oprócz tego, jeśli zamawiamy materiał wraz z zamontowaniem, zaś nowa szyba strzaska się w trakcie przewozu względnie montażu, będzie za to odpowiadał serwisant. Nowa szyba scalana musi być doskonale dobrana do naszego okna. Jej rozmiar zależy nie tylko od wymiarów okna, ale również od wariantu zastosowanych profili. W jaki sposób znaleźć zakład szklarski w swojej okolicy? Nic skomplikowanego, starczy wbić w Google sformułowanie: usługi szklarskie plus Warszawa, a uzyskamy całe mnóstwo wyników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-22 15:42:33
Tagi: okna, szkło, montaż, usługi